این مطلب ۱۲۲ بار خوانده شده
مسئول نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان:

ایمان و علم سبب پویندگی جامعه می شود/ فعالیت ها و مقاله های دانشگاهی باید رنگ و بوی دینی و قرآنی به خود بگیرد

مسئول نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان با بیان اینکه فعالیت ها و مقاله های دانشگاهی باید رنگ و بوی دینی و قرآنی به خود بگیرد گفت: تارو پود یک جامعه اسلامی دو عنصر علم و ایمان است. بدین معنا که علم بدون ایمان موجب سقوط و گمراهی می شود و اعتقادو ایمان بدون علم نیز موجب انحطاط و انحراف است.
نسخه مناسب چاپ

حجت الاسلام مرادی ،در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبیضمن گرامی داشت روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهارداشت: تارو پود یک جامعه اسلامی دو عنصر علم و ایمان است. بدین معنا که علم بدون ایمان موجب سقوط و گمراهی است و اعتقادو ایمان بدون علم نیز موجب انحطاط و انحراف است.

مسئول نماینده ولی فقیه در ناحیه مقاومت بسیج سپاه نهبندان با اشاره به اهمیت ایجاد وحدت بین حوزه دانشگاه گفت:دانشگاه مظهر علم،توسعه و پیشرفت است و اگر با حوزه که علاوه بر علم مظهر اعتقاد بر محور دین است،قرین و متحد گردد موجب اعتلا و پیشرفت کشور میگردد.

مرادی ادامه داد:اتحاد حوزه و دانشگاه معنای دیگری هم دارد،که آن معنای استفاده حوزه از روش های علمی روز و از سوی دیگر پالایش و اصلاح دانشگاه از علوم انحرافی و متکی بر غرب است.

وی افزود:اتحاد حوزه و دانشگاه در ابعاد مختلف از جمله هم اندیشی اساتید حوزه و دانشگاه و استفاده دانشگاه از روحانیون و علمای دین موجب گسترش مفاهیم دینی و قرآنی در سطح دانشگاه می شود.از طرفی، حضور دانشگاه ها در کنار حوزه در زمینه های مختلف علمی و عملی نبز موجب می شود فعالیت ها و مقاله های دانشگاهی رنگ و بوی دینی و قرآنی به خود بگیرد.

وی ادامه داد: حضور روحانیون و علمای اخلاقی در دانشگاه ها موجب قرین شدن اخلاق با علم در افکار افراد و علم آموزان می گردد.

وی با اشاره به شیوه های ایجاد اتحاد بین حوزه و دانشگاه گفت:بخشی از این شیوه ها به حاکمیت ها و دولت ها بر میگرددکه می بایست در تدوین رشته های دانشگاهی،اساتید،متون و...دقت لازم گردد.

وی ادامه داد: حوزه و دانشگاه باید به این اصل مهم توجه داشته باشند که عدم اتحاد و همراهی حوزه و دانشگاه موجب نفوذ دشمنان می گردد، و این خود احساس نیاز کردن موجب اتحاد خواهد شد.

 

وی همچنین ضمن بیان ویژگی های طلبه مطالبه گر گفت:آنچه عامل اصلی عدم مطالبه گری در بین طلاب شده است این است که در برخی موارد سیستم آموزشی و علمی به گونه ای است که موجب منزوی کردن طلاب می شود،سیستم آموزشی غیر کارآمدی که یکی از دغدغه های مقام معظم رهبری نیز می باشد لذا باید در تدریس دروس، علوم و فنون مهم مورد نیاز روز نیز دقت شود.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.