این مطلب ۹۲ بار خوانده شده
امام جمعه آیسک:

مسجدباید مظهر آمیختگی دنیا و آخرت مردم باشد

امام جمعه آیسک گفت: باید مسجد مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه باشد.
نسخه مناسب چاپ


به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ حجت الاسلام والمسلمین عرب در همایش ائمه جمعه و جماعات شهر آیسک در سخنانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره مسجد طراز اظهارداشت: روشن ماندن چراغ مساجد زمینه تحقق هدایتگری مد نظر اسلام است.
امام جمعه آیسک گفت:  باید مسجد مظهر آمیختگی دنیا و آخرت و پیوستگی فرد و جامعه باشد.
وی شاخصه های مسجد طراز اسلامی را آبادو پررونق بودن،شرایط درست نماز خواندن،در مرکز و کانون شهر و روستا بودن،محل تصمیم گیری برای عموم مردم،جاذبه داشتن آن با معماری و نوربرشمرد.
وی اخلاق درست امام جماعت،خادم و افراد حاضر در مسجد را مهمترین موضوع در جذب افراد دانست و تاکید کرد:مامومین هرگز به ظاهر جوانان گیر ندهند.
وی با تأکید بر جذاب کردن مسجد برای جوانان ،خواستار فعال کردن کانونهای فرهنگی و هنری و فرهنگی تبلیغی مساجد و جذب اعتبارات فرهنگی شد.

امام جمعه آیسک با اشاره به ریزش حضور ها در برخی مساجد گفت :از آنجا که برای نسل جوان برنامه ریزی نکرده ایم و محور کارهای فرهنگی مسجد رابه فراموشی سپرده ایم شاهد فاصله گرفتن جوانان و نوجوانان ازمساجد هستیم.

به گفته وی اعتماد به جوانان و نوجوانان و بومی کردن فعالیت های فرهنگی می‌توانند به آشتی کردن مردم با نمازهای جمعه وجماعت منجر شود.
وی برترسیم نقشه راه آبادانی مساجد تاکید کرد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.