این مطلب ۱۶ بار خوانده شده
به همت بسیج سازندگی سربیشه انجام شد

ویزیت رایگان مردم دیار ناشناخته

روستای چاه شولک با داشتن ۳۰ خانوار جمعیت حتی از امکانات اولیه زندگی محرومند و مردم این روستا نمی دانند باید به نهبندان مراجعه کنند یا به سربیشه، از این منطقه به دیار ناشناخته تعبیر می شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی، بسیج سازندگی با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان سربیشه، مردم روستای چاه شولک بخش درح رایگان ویزیت شدند و داروی رایگان در اختیار آنها قرار گرفت.
نینوایی مسئول بسیج سازندگی سربیشه در گفتگو با خبرنگار بسیج با بیان اینکه به روستایی تیم پزشکی اعزام شد که از جمله سرزمین های ناشناخته است، اظهار کرد: این روستا چاه شولک نام دارد و چون مردم این روستا خودشان هم نمی دانند باید به نهبندان مراجعه کنند یا به سربیشه، از این منطقه به دیار ناشناخته تعبیر می شود.
وی ادامه داد: با توجه به اینکه فاصله روستای چاه شولک تا بخش درح ۵۰ کیلومتر و تا شهرستان نهبندان ۱۵۰ کیلومتر است اما متاسفانه میان دو شهرستان، مردم این روستا حیران مانده اند.
مسئول بسیج سازندگی سربیشه با بیان اینکه دراین روستا نه از آب خبری است، نه از برق و نه از تلفن، حتی شبکه های تلویزیون هم در آنجا آنتن دهی ندارند، گفت: فقط و فقط رادیو چند شبکه ای می گیرد.
نینوایی با بیان اینکه مهمترین چیزی که دراین روستا می توان سراغش را گرفت رزمنده ای که همرزم وهم سنگر دکتر چمران بوده است اظهار کرد: شغل مردم این روستا دامداری است و همه مردم خود را سرباز رهبری می دانند، اما از عدم رسیدگی مسئولین بسیار گلایه مند هستند.
وی با بیان اینکه وضعیت آب آشامیدنی بسیار نامناسب و نامطبوع است عنوان کرد: در این روستا از چاهی آب کشیده می شود که بسیار گل آلود و آلوده به میکروب است و از همین آب جهت شستشو، آشامیدن و استحمام استفاده می شود.
نینوایی ادامه داد: در این روستا منازل فاقد سرویس بهداشتی و به علت نبود آب فاقد حمام خصوصی و عمومی و فاقد مسجد وحسینیه است.
وی اضافه کرد: تنها دو کیوسک را اداره عشایری با فاصله بسیار از چاه آب گذاشته تا مردم با ظرفی آب بیاورند و در حد لازم بتوانند استحمام کنند.
مسئول بسیج سازندگی سربیشه گفت: چیزی که توجه انسان را به خود جلب می کرد؛ زندگی ۳۰ خانوار جمعیت و داشتن دانش آموز فراوان در این روستا است که حتی مدرسه آن هم کانتینر است و جاده دسترسی روستا بسیار نامناسب است که می توان گفت اصلا جاده ای ندارد.
وی بیان کرد: بنا به گفته اهالی این روستا از اول سال ۹۳ فقط پزشک یکبار به این روستا مراجعه داشته است.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.