این مطلب ۲۲ بار خوانده شده
مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود

خدمات دندان پزشکی نوین در نقطه صفر مرزی سربیشه

مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود گفت: همه خدمات دندان پزشکی نوین در ونک تهران را با حضور متخصصین مجرب و متعهد به نقطه صفر مرزی آوردیم
نسخه مناسب چاپ

جلال عادلی مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت: این گروه جهادی ۲۰۰ نفر عضو دارد که در خراسان جنوبی، شهرستان سربیشه، بخش درح در ۳۰ کیلومتری مرز ایران و افغانستان در حال فعالیت جهادی هستند.

وی عنوان کرد: این گروه امسال برای سومین سال متوالی در این استان حضور دارند و شامل ۱۲۰ دندان پزشک و پزشک هستند و ۱۰ نفر روحانی نیز کارهای فرهنگی در منطقه را برعهده دارند.

عادلی اضافه کرد: از یکم شهریور ماه کار خود را شروع کردیم و تا نهم شهریور به مدت هفت روز کاری فرصت داریم که به بیماران این منطقه خدمات پزشکی و دندان پزشکی رایگان ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: چهار درمانگاه در منطقه برپا کردیم و ۳۰ روستای اطراف را تحت پوشش قرار دادیم . در این برنامه روزانه ۴۰۰ بیمار را ویزیت رایگان انجام می دهیم و در نهایت بیش از ۳ هزار بیمار ویزیت و درمان رایگان خواهند شد.

مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود با بیان اینکه همه خدمات دندان پزشکی نوین در ونک تهران با حضور متخصصین مجرب و متعهد را به ۳۰ کیلومتری مرز آوردیم افزود: دندان پزشکی تخصصی اعم از جراحی کوچک دندان پزشکی، بخش تخصصی اطفال دندان پزشکی، عصب کشی، اندو ، گذاشتن ایمپلنت و پروتزهای مصنوعی برای سالمندان را به صورت کاملا رایگان انجام می دهیم.

وی ادامه داد: این گروه جهادی کاملا مستقل و مردمی است و از دانشگاه های مشهد، شاهد و آزاد اسلامی تهران و دانشگاه تهران بهترین متخصصین و اساتید هیئت علمی حضور دارند.

عادلی اضافه کرد: از سازمان های بسیج سازندگی ، بسیج جامعه پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش استان کمک گرفتیم و آستان قدس رضوی در این منطقه حامی و پشتیبان گروه جهادی منتظران موعود است.

مردم این منطقه واقعا محروم هستند

وی با بیان اینکه مردم این منطقه واقعا محروم هستند گفت: ما در خیلی از استانها مانند کرمانشاه، سیستان و بلوچستان، کردستان ، ایلام و غیره حضور داشتیم اما تنها در خراسان جنوبی سومین سالی است که گروه برنامه ریزی کردند برای حضور در اینجا چون استان محرومی است.

این پزشک جهادگر با بیان اینکه مردم منطقه با مشکلات خشکسالی و بدی آب و هوا دست و پنجه نرم می کنند گفت: سیاست گروه جهادی دندان پزشکی کار در مناطقی است که فقر زیاد است و برای کمک به نیازمندان از مسئولین کمک بگیریم .

وی ابراز داشت: مشکل اساسی مردم این منطقه از نظر بهداشتی مسئله نبود آب شرب است و اینکه لوله کشی آب شرب ندارند و این آب آلود منجر به بسیاری از بیماریها و پوسیدگی دندان های مردم شده است.

عادلی اظهارداشت: مشکل دیگر مردم این منطقه رواج اعتیاد به دلیل هم جواری با افغانستان است که علاوه بر مشکلات اجتماعی بر سلامتی مردم نیز ضربه های سختی وارد می کند.

 انتظار ما شاید از مسئولین زیاد باشد

وی همکاری مسئولین استان با گروه جهادی را خوب ارزیابی کرد و گفت: انتظار ما شاید از مسئولین زیاد باشد چون گروهی از متخصصین از دانشگاه های قلب تهران توانایی داشتیم که به نقطه صفر مرزی در دور افتاده ترین منطقه کشور آمده ایم .

مسئول گروه جهادی دندان پزشکی منتظران موعود تصریح کرد: این توانایی را هیچ گروه جهادی ندارد. حتی گروه هایی که مسئولین بهداشت و درمان آنان را مجهز کرده اند تا کنون نتوانسته اند این چنین خدماتی را به محرومین در منطقه ای که آب و برق و هیچ امکاناتی ندارد؛ ارائه دهند.

وی خاطرنشان کرد: برنامه داریم در آینده نیز با همکاری آستان قدس رضوی و مسئولین استان این کار جهادی را در این منطقه ادامه دهیم .

عادلی با بیان اینکه این گروه شامل عده ای جوان هستند که برای مردم و انقلاب دل می سوزانند اظهارکرد: این جوانان از امکانات تفریحی و رفاه و آسایش خود در تهران گذشته اند و در این تعطیلات تابستان خدمت جهادی به محرومین را در این منطقه محروم صفر مرزی انتخاب کرده اند تا برای رضای خدا، خشنودی قلب امام زمان(عج) کاری کنند که شاید لبخندی بر لبان آقا و رهبر خود ببینند

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.