این مطلب ۱۸ بار خوانده شده
همزمان با سالروز تاسیس بسیج سازندگی صورت گرفت

بهره برداری از ۲ پروژه بسیج سازندگی در قاین +تصاویر

همزمان با سالروز تاسیس بسیج سازندگی با حضور جمعی از مسئولان قاین، دو پروژه بسیج سازندگی این شهرستان بهره برداری شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی ، برات زاده فرمانده ناحیه سپاه قاین در مراسم افتتاح قنات درسفید گفت: سازمان بسیج سازندگی به فرمان رهبری وبا هدف محرومیت زدایی و ایجاد اشتغال کارهایی را در سطوح مختلف انجام می دهد.

وی افزود: یکی از این طرح های که با اعتبارات دولتی وکمک های خودیاری مردمی صورت می گیرد؛ لایروبی و مرمت قنات ها است.

برات زاده عنوان کرد: قنات درسفید از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی وبا همکاری جهاد کشاورزی با هزینه ای بالغ بر۴۰۰میلیون ریال مرمت و لایه روبی شده است که ۳۶۰میلیون ریال آن توسط دولت و۶۰میلیون ریال هم از محل خودیاری مردم صورت گرفته است.

وی افزود: لایروبی ومرمت قنوات یکی از برنامه های بسیج سازندگی است که درجهت ماندگاری مردم در روستاها انجام می شود.

فرمانده سپاه ناحیه قاین بابیان اینکه این طرح از برنامه های پیش نهادی جهادکشاورزی به بسیج سازندگی شهرستان بوده است گفت: طول این قنات ۶۶۲متر با ۱۷میله چاه می باشد که در طول مدت ۲ماه اجراشده است.

وی بیان داشت: با مرمت ولایه روبی این قنات که خشک شده بود خوشبختانه ۲۵خانوارساکن روستا وهمچنین دام های این روستائیان از نعمت آب برخوردار شدند .

فرمانده سپاه ناحیه قاین گفت: اگرچه یکی از ملاک ها جهت خدمات رسانی جمعیت ساکن در آن منطقه است اما به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران دور افتاده ترین روستاهای کشور از خدمات آب و برق و تلفن برخوردارهستند و امروزه کمتر روستایی را شاهد هستیم که ازاین نعمات خداوند بهره مند نباشند.

برات زاده گفت: با توجه به اینکه سال گذشته یکی از سال های سخت اعتباری برای دولت بود اما مدیریت جهادی وروحیه جهادی این است که با نبودن اعتبار ویا کمبود اعتبار دست از خدمت برداشته نشود وبرای این مردم که ولی نعمتان ما هستند خدمات رائه گردد.

امینی معاون فرماندار قاین درمراسم افتتاح قنات درسفید گفت: به برکت نظام جمهوری اسلامی بسیاری از روستاها ومناطق غیربرخوردار از امکانات آب وبرق وتلفن و... برخوردارند.

وی افزود: یکی ازاولویت اصلی این دولت ودولت های گذشته توسعه روستاهاست وما معتقدیم که اگر روستاهای ما تخلیه شوند مولفه های زیادی از جمله امنیت تحت تاثیرقرارمی گیرد وحتی به تولید ما ضربه می خورد.

امینی ضمن تقدیر وتشکر از بسیج سازندگی گفت: با طرح هایی که بسیج سازندگی درجهت محرومیت زدایی دراین چند سال اخیر در روستاها داشته است بسیاری از روستاها ماندگاری جمعیت بیشتر شده است .

وی افزود: خدمت در مناطق محروم از جمله مهم‌ترین اهدافی است که در اجرای طرح‌های بسیج سازندگی دنبال می‌شود.

لازم به ذکر است ، لایروبی قنات درسفید یکی از درخواست های مردمی از جهاد کشاورزی شهرستان در ده گردشی های سال گذشته مسئولین از این روستا بوده است که با همکاری بسیج سازندگی ظرف مدت ۲ماه اجرا شده است.

در مراسم دیگری نیز کارگاه لبنیات سنتی پاکمن در شهر قاین افتتاح شد.

پاک منش مسئول این کارگاه لبنیاتی گفت: سال گذشته در دو مرحله جهت خرید دام در راستای طرح های اقتصاد مقاومتی وهم چنین صنایع تبدیلی از بسیج سازندگی سپاه قاین وام اشتغال زایی دریافت کردم و در مرحله اول ۳۰۰میلیون ریال جهت خرید دام ودر مرحله دوم نیز ۳۰۰میلیون ریال جهت راه اندازی این کارگاه بوده است و در حال حاضر در دامداری و این کارگاه ۱۱نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم مشغول به کار هستند.

وی گفت: دراین کار گاه کلیه محصولات لبنی از جمله کشک، ماست، پنیر، شیر، خامه، کره، سرشیر، روغن به صورت کاملا سنتی و بهداشتی تهیه می شود.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.