این مطلب ۱۴۱ بار خوانده شده
مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی:

میدان شهدای زن در بیرجند تصویب اما عملی نشد/ شهیده شاخص سال ۹۶ در استان گمنام مانده است

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: قرار شده است که میدان انتهای غفاری که در نزدیکی دانشگاه آزاد واقع شده است به یاد شهدای زن استان و یا کشور نامگذاری شود که تاکنون در این خصوص هیچ اقدامی از سوی مسئولان صورت نگرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی به نقل از خاورستان زهره روستا، مسئول بسیج جامعه زنان  استان درجلسه اداری در پاسخ به  خبرنگار خاورستان، مبنی بر انتظارات بسیج جامعه زنان از شهردار جدید بیرجند اظهار کرد: در کنگره ۷ هزار زن شهید که برگزار شد، مقام معظم رهبری در پیامی که به این کنگره فرستاده بودند از شهدای زن با عنوان لشگر فرشتگان و معلم ثانی یاد کرده بودند.

 

وی ادامه داد: از سال ۹۱ به تمام شهرداری‌های کل کشور ابلاغ شد که در هر استان یک یادمان، المان ویا یک میدان به یاد شهدای شهیده ساخته شود این یادمان‌ها در اکثر استان‌ها که شهرداری‌ها بانی این امر بودند ساخته شد اما متاسفانه به دلایل متعدد هنوز توفیق ساخت این یادمان در استان ما دست نیافته است.

 

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی گفت: قرار شده است که میدان انتهای غفاری که در نزدیکی دانشگاه آزاد واقع شده است به یاد شهدای زن استان و یا کشور نامگذاری شود که تاکنون در این خصوص هیچ اقدامی از سوی مسئولین صورت نگرفته است.

 

روستا، با بیان این‌که در کشور ها مرسوم است که یک مکانی یا بوستانی را به یاد قهرمان‌های خود نامگذاری می‌کنند، ادامه داد: شهید شاخص سال ۹۶ به نام شهیده مرجان ناز قلچی نامگذاری شده است که این شهیده فرماندار بندر ترکمن و از شهدای اهل سنت بوده که در فاجعه منا به شهادت رسیده است و این شهیده با گرفتن شاهد، حج خود را به نیابت از مقام معظم رهبری انجام می‌دهد و این استشهاد و امضا را برای مقام معظم رهبری می‌فرستد و یکی از موفق‌ترین زنان جامعه بوده است.

 

وی یاد‌آور شد: در خصوص شهید شاخص سال ۹۶، با داشتن مسئولان ناکارآمد، هنوز هیچ اقدامی صورت نگرفته است که در این خصوص قرار بود المانی در ضلع جنوبی میدان آخر غفاری ساخته شود که فقط یک سازه ساخته شده است و از طرف شهرداری هیچ همکاری صورت نمی‌گیرد و تمام این پیگیری‌ها توسط بسیج خواهران انجام گرفته است.

مسئول بسیج جامعه زنان خراسان جنوبی یادآور شد: با توجه به این که در آستانه سالروز فاجعه منا هستیم بهتر است از این بانوی شهیده، مرجان نازقلچی یادی شود و افتتاحیه‌هایی که در استان صورت می‌گیرد با نام زنان شهیده نام‌گذاری شود تا یاد و نام این زنان سرافراز بیشتر در اذهان عمومی باقی بماند.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.