این مطلب ۳۱۳ بار خوانده شده
مسئول دبیرخانه کنگره شهدای خراسان جنوبی:

مهرماه ۹۷، برگزاری اولین کنگره ۲هزار شهید خراسان جنوبی

مسئول دبیرخانه کنگره شهدای خراسان جنوبی گفت: برای اولین بار کنگره ۲ هزار شهید استان خراسان جنوبی مهرماه سال ۹۷ برگزار می شود.
نسخه مناسب چاپ

زهرایی مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان در گفتگو با خبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ از برگزاری  اولین کنگره ۲ هزار شهید استان در مهرماه سال ۹۷ خبر داد و اظهارداشت: مدت برگزاری این مراسم ۵ روز است.

وی افزود: هر روز ویژه (ایثارگران، بانوان)، (دانشجویان، اساتید و طلاب)، (اصناف، بازاریان، کارگری و کارمندی) ، (دانش آموزان و فرهنگیان) و یک روز آخر کلی است.  و چنانچه نیروهای مسلح هم اعلام آمادگی کنند این برنامه ۶ روزه می شود.

مسئول حفظ آثار و ارزش های دفاع مقدس در سپاه استان عنوان کرد: شورای سیاستگذاری کنگره شهدای استان به ریاست آیت الله عبادی نماینده ولی فقیه در استان برگزار شده است.

وی ادامه داد: ستاد اجرایی کنگره به ریاست استاندار تشکیل شده است. فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) استان، دبیرکل و دبیر جانشین فرمانده سپاه استان هستند.

زهرایی بیان داشت: طی جلساتی که تا کنون در ستاد اجرایی تشکیل شده پنج  کارگروه اقشار، پشتیبانی و مالی ، حفظ آثار ، فرهنگی و رسانه تشکیل شده که ۲۳ کمیته زیرمجموعه این کارگروه ها در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه بعضی از کمیته ها مانند رسانه، ادبیات و بانوان کارشان را شروع کرده اند افزود: غیر از ستاد اجرایی، شورای سیاستگذاری در شهرستان ها تشکیل شده  که مسئولین آن امام جمعه، فرماندار و فرمانده سپاه هر شهرستان است.

مسئول دبیرخانه کنگره شهدای استان گفت: برای اولین بار کنگره شهدا در خراسان جنوبی برگزار می شود که این مراسم را هر ۱۰ سال یکبار در هر استان داریم.

وی اضافه کرد: نمایشگاهی در حاشیه کنگره شهدای با عنوان « از حبوط تا عروج» در حسینیه جماران برگزار خواهد شد.

زهرایی خاطرنشان کرد: هنوز میزان اعتبارات اختصاص یافته به این برنامه مشخص نشده است و بعد از جمع بندی به تصمیم نهایی رسیده و عمده اعتبارات باید در استان تامین شود.

وی عنوان کرد: از مسئولین استان خواهشمندیم به دلیل ضیق وقت همکاری های لازم را داشته باشند تا کنگره ای در شان شهدای استان برگزار کنیم.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.