این مطلب ۲۳۶ بار خوانده شده
رئیس اتاق اصناق خراسان جنوبی:

حمایت نکردن از تولیدکنندگان استانی فقراقتصادی را به دنبال دارد / مبلغ ۴هزار میلیارد تومان پس انداز های مردم استان در بانکها به استانهای دیگر برای سرمایه گذاری برده می شود

رئیس اتاق اصناق خراسان جنوبی با بیان اینکه حمایت نکردن از تولیدکنندگان بومی استان موجب افزایش فقراقتصادی به صورت غیر مستقیم است،گفت: نگاه مسئولین نگاه متمرکز برای خلق ثروت در استان نیست وتصمیماتی گرفته می شود که ضعیف پروری در استان افزایش پیدا کند.
نسخه مناسب چاپ

مرتضی یزدانشناس در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت: نمایشگاه تولیدات داخلی، نوشت افزار ها با همکاری جبهه فرهنگی ولی عصر(عج) در شهریورماه برگزارو ومورد استقبال مردم نیز قرار گرفت.

رئیس اتاق اصناق خراسان جنوبی گفت: برای حمایت از تولیدات داخلی و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی  نمایشگاه پاییزه از ۲۱شهریورماه الی ۲۷ شهریورماه در حال برگزاری وهدف ما این است که کالاهای ایرانی اسلامی، لوازم التحریر، پوشاک، کیف و کفش و مواد غذایی تنظیم بازار در این نمایشگاه عرضه می شود.

برگزاری نمایشگاه پوشاک ایرانی اسلامی در آینده نزدیک در بیرجند

وی عنوان کرد:  نمایشگاه پوشاک اسلامی، ایرانی و بومی محلی خراسان جنوبی نیز در آینده برگزار خواهدشد.

یزدانشناس تاکید کرد: در راستای اقتصاد مقاومتی سیاست های کلی نظام باید بر کنترل واردات و مبارزه با قاچاق کالا که به صورت سیستماتیک ، هدفمند و برنامه ریزی شده وارد کشور می شودباید باشد و مسائلی است که در سیاست های کلان نظام باید انجام شود.

۷۰ درصد لوازم التحریر مورد نیاز ما وارد کشور می شود

وی با تاکید بر اینکه ۷۰ درصد لوازم التحریر مورد نیاز ما وارد کشور می شود، گفت: ما در کشور توان تولید این محصول  را داریم به نظر می رسد سیاست های دو گانه در تقابل نمی تواند بگذارد که ما به اهداف اقتصاد مقاومتی مان برسیم .

 

وی با بیان اینکه باید کنترل سیاست واردات انجام شود ، افزود: اگر این دو موضوع را با جدیت دنبال شود ومسئولین و مردم پیگیر باشند توان داخلی افزایش پیدا می کند.

رئیس اصناف خراسان جنوبی با اشاره به اینکه  حتی در حوزه صادرات می توانیم برنامه ریزی داشته باشیم ، عنوان کرد:کالا بیش از اندازه وارد کشور می شود واز طرف دیگر می خواهیم مردم کالاهای ایرانی استفاده کنند.

سالهاست مسئولین طرح مبارزه با قاچاق را به آینده موکول می کنند

وی با اشاره به اینکه قرار بود طرح ریچستری تلفن های همراه توسط  شرکت مخابرات پیگیری که از ورود موبایل های قاچاق جلوگیری کند، متذکرشد: سالهاست مسئولین طرح را به آینده موکول می کنند و این نشان می دهدکه واقعا به نظر می رسد اراده و پیگیری موضوع جدی نیست و در بقیه کالاهای قاچ دیگر نیز این موضوع وجود دارد.

یزدانشناس با اشاره به تولیدات داخلی استان بخصوص پوشاک گفت:  تولیدکنندگان پوشاک ما در خراسان جنوبی این توان را دارند که پوشاک استان را تامین کنند وهم تولیدات آنها به خارج از استان نیز صادر شود.

 

وی ادامه داد: اما در استان حمایت های لازم از تولیدکنندگان صورت نمی گیرد و تولیدات استانی  روز به روز کاهش پیدا می کند که حتی برخی از تولید کنندگان استانی ما به استانهای دیگر مهاجرت می کنند .

ادارات به جای حمایت از تولید استانی لباس فرم کارمندان خود را از استانهای دیگر تامین می کنند

رئیس اتاق اصناف استان با بیان اینکه خیلی از ادارات در استان را داریم که لباس فرم کارمندان خود را از استانهای دیگر تامین می کنند، بیان داشت: ما توانایی این تولیدات را در استان داریم اما حمایت لازم را از سوی نهادها، سازمانها و بانک ها و مسئولین خیرید برای این مسئله به صورت جدی وجود ندارد.

 

وی ادامه داد: برخی از مدیران ما سلیقه ایی عمل  و فکر می کنند تصمیماتی که گرفتند به لحاظ اقتصادی به نفع مجموعه آنها خواهد بود وبه تذکرات نیز توجهی نمی کنند.

یزدانشناس با اشاره به دوخت لباس مدارس استان نیز گفت: ما توانایی این را داریم که پوشاک مدارس را نیز در استان تامین کنیم ولی سیاست های غیر کارشناسی باعث میشود که به اقتصاد استان ضربه بزند .

وی ادامه داد: لباس مدارس را به آموزشگاه های خیاطی دادند وکسانی که تولید این لباس ها  را بر عهده دارند کار آموز هستند وچون کارآموز هستند کیفیت کار پایین می آید.

 

حمایت نکردن از تولیدکنندگان بومی استان موجب افزایش فقراقتصادی به صورت غیر مستقیم  خواهیم شد

یزدانشناس تاکید کرد: اگر تولید استان از کیفیت خوبی برخوردار نباشد موجب ضربه زدن به اقتصاد کشور هم خواهیم شد وزمانی تولید و کیفیت کاهش یافت موجب افزایش فقراقتصادی به صورت غیر مستقیم  خواهیم شد وتبعات بعدی برای ساماندهی بیشترو زمان بر خواهد بود.

 

وی با بیان اینکه موضوع دوخت لباس مدارس رااز طریق صنعت و معدن پیگیری وبه آموزش وپرورش اطلاع داده ایم گفت: دوخت پوشاک در آموزشگاه های خیاطی خلاف قانون است و آموزشگاه های خیاطی نمی توانند کار تولید لباس داشته باشند.

 

رئیس اتاق اصناف خراسان جنوبی خطاب به مسئولین متذکرشد: نگاه مسئولین نگاه متمرکز برای خلق ثروت در استان نیست وتصمیماتی گرفته می شود که ضعیف پروری در استان افزایش پیدا کند.

با اعمال و تصمیمات ناصواب و واردات بی رویه کفش کارگاه های کفش بیرجند تعطیل شد

وی با اشاره به اینکه در چند سال گذشته تولید کفش استان حرف اول را می زد وبا تولید کفش تبریزشانه به شانه حرکت می کرد، یادآورشد:  اما با اعمال و تصمیمات ناصواب و واردات بی رویه کفش بخصوص کفش چینی  موجب شد که حتی اتحادیه تولید کنندگان کفش از حد افتاد واین اتحادیه به فروشندگان کفش ادقام وموجب شد تولید کننده کفش ما در شهربیرجندبه جای کمک به تولید استان راننده آژانس باشد واز هنر و ظرفیتی که می توانست  به اقتصاد استان کمک کند مضایقه شود.

فشار به تولید کنندگان استانی موجب فرار آنها از استان است

وی بیان کرد: خراسان جنوبی یک استان کم جمعیتی است و بر اساس شاخصه های اقتصادی برخی مسئولین وزارتخانه ها و سازمانهاتوقع و انتظار استان برخوردار را از خراسان جنوبی دارند ودر نتیجه فشار های خیلی مضاعفی به تولید کنندگان در حوزه مالیات، تامین اجتماعی وعوارض تحت عنواوین مختلف به تولید کنندگان می شود باعث فرارآنها از استان شده است که اگر این اتفاق رخ ندهد موجب رفاه اجتماعی و خلق ثروت در استان خواهد شد.

مبلغ ۴هزار میلیارد تومان پس انداز های مردم استان در بانکها به استانهای دیگر برای سرمایه گذاری برده می شود

یزدانشناس با بیان اینکه ما دیگر نمی توانیم ادعا کنیم که یک استان تولیدی هستیم ،گفت: بنا بر خبرهایی که دارم مبلغ ۴هزار میلیارد تومان پس انداز های مردم استان در بانکها به استانهای دیگر برای سرمایه گذاری برده می شود واز این بابت بایدمتاسف باشیم که نتوانیم از داشته های خودمان در استان استفاده کنیم زیرا علاوه بر اینکه نتوانستیم از خارج از استان برای توسعه اقتصادی استان کمک بگیریم سبب شده ایم پس انداز های همشریان ما نیز از استان خارج شود که این امر از نظر اشتغال وسرمایه گذاری نیز اتفاق خوبی در استان رخ نمی دهد .

رئیس اتاق اصناف استان با بیان اینکه در سیاست های اقتصادی استان به نظرمن باید کارگروهی تشکیل شود که استان از این حالت خارج شود، عنوان کرد: باید زمینه سرمایه گذاری از دیگر استانها را در استان خراسان جنوبی فراهم سازیم.

وی با تاکید بر اینکه پیشرفت هر استانی به زیر ساخت های آن بستگی دارد ،گفت: در خراسان جنوبی باید زیرساخت های اساسی را داشته باشیم راهای استان ما از جایگاه مناسبی برخوردار نیست و راه های استان ما در پایین ترین سطح کشوری قرار دارد و با توجه با جمعیت کم استان آمار فوتی های تصادفات در بالا ترین سطح قرار دارد.

یزدانشناس یادآورشد: خدمات مسافربری ما در فرودگاه حداقلی است و بیشتر مقامات عالی رتبه ایی انجام می شود باید کاری کنیم تا بتوانیم با رفت و آمدهای فرودگاهی جذب تولید کنندگان را در استان افزایش دهیم .

وی ادامه داد: راه آهن نیز یکی از محورهای توسعه اقتصادی استان است که می تواند به اقتصاد استان کمک کند.

خراسان جنوبی محل آموزش مدیران برای پست های مدیریتی است

رئیس اتاق اصناف استان گفت: در زمانی که تقسیمات استان در خصوص استانهای خراسان جنوبی رخ نداده بود جنوب خراسان بزرگ از طرح های توسعه ایی عقب بود که بعد از تقسیمات خراسان بزرگ به سه استان خراسان های رضوی، جنوبی و شمالی و بعد از گذشت جندین سال هنوز اتفاق خاصی در خصوص توسعه استان در بحث اقتصادی نیفتاده است.

وی عنوان کرد: تنها رشد در حوزه های املاک و خدمات داشته ایم اما خدمات ماندگار و عمیق به چشم نمی خورد واین تلاش بیشتر مدیران را می طلبد.

یزدانشناس متذکرشد: باید مسئولین و مدیرانی که انتخاب می شوند از مدیران عالی باشند نه مدیرانی که خراسان جنوبی محل آموزش آنها برای پست های مدیریتی در دیگر استانها و کشوری باشد و این ظلم مظاعفی به خراسان جنوبی است که نگاه ها باید عوض شود و مردم استان هم باید مطالبه گر باشدند.

 

 

 

 

 

 

 

دسته بندی اقشار: 
دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.