این مطلب ۱۶۶ بار خوانده شده
یکی ازیادگاران هشت سال دفاع مقدس:

ایمان، ایثار و رشادت رزمندگان، جنگ را تبدیل به دفاع مقدس کرد

یکی از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس گفت: آنچه جنگ ۸ساله ما در دفاع از میهن را دفاع مقدس کرد،"ایثار و شهادت و رشادت " فرزندان این ملت بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، یادواره شهدای آبروی محله شهرآیسک یادبودشهیدمحمدرضا علمدار شب گذشته باحضورشکوهمنداقشارمختلف مردم این شهروائمه جمعه ومسئولین ادارات ونهاد‌های شهرستان سرایان درجلومنزل این شهیدبرگزارشد.
در این مراسم حجت الاسلام و المسلمین «حسین عرب» امام جمعه آیسک با بیان اینکه آرامش و امنیت امروزجامعه‌ی ما مدیون رشادت‌ها و خون شهداست گفت: بر همه‌ی ما لازم است تا درزندگی شهدا و وصایای آن‌ها تدبیر کنیم و لحظه‌ای ازاین امر مهم غفلت نکنیم.
در ادامه این مراسم سردار «هادی نعمتی» فرمانده گردان الحدید لشکر ۲۱ امام رضا (ع) دردوران حماسه دفاع مقدس نیز با بیان خاطراتی ازرشادت‌های رزمندگان وشهدا به خصوص بسیجیان گردان الحدید و شهیدان رحیمی، انصاری و نقیبی گفت: امروزدردنیا وقتی اسم جنگ برده می‌شود لرزه براندام‌ها می‌افتد، اما رزمندگان مالحظات حضوردرجبهه‌های نبرد حق علیه باطل را بهترین ساعات عمرشان می‌دانند.
وی افزود: یک زمان هست شما دشمنی ضعیفی دارید و مبارزه با اوخیلی سخت نیست، اما رزمندگان بسیجی ما در طول دفاع مقدس با تمام دنیا مبارزه می‌کردند.
این رزمنده هشت سال دفاع مقدس اظهارکرد: کسی به شهدای ما قول مقام، پست و مال نداد. شهدای ما نه برای منفعت شخصی و نه برای منفعت شهرومحله و کشورخود به پا خواستند بلکه ایثاروجانفشانی آن‌ها به دستورولی فقیه زمان برای منفعت اسلام و کل مسلمین بود.
نعمتی با بیان اینکه شهدا عزیز شدند، چون برنفس خود غلبه کردند گفت: آنچه که درزندگی شهدا شاخص است این است که آن‌ها به دستور خدای متعال و فقط برای رضای اوبه پا خواستند و زندگی ائمه اطهاررا سرلوحه کارخویش قرار دادند.
وی خاطرنشان کرد:جنگ ودفاع یک جسم داردویک روح. روح دفاع ما همان روح شهداست که درراه دفاع ازوطن وبرای رضای او آسمانی شد و رازو رمزمقدس شدن دفاع ما همین است.
این راوی هشت سال دفاع مقدس با اشاره به این جمله مقام معظم رهبری که «با این ستاره‌ها می‌شود راه را پیدا کرد»؛ بیان داشت: شهدای مدافع حرم بواسطه‌ی همین ستارگان جاودان راه سعادت و خوشبختی را یافته اند.
وی بر گرامیداشت یاد وخاطره شهدا وانتقال پیام انان به نسل‌های آینده تاکید کرد واظهار داشت:آزادی فاو و موفقیت رزمندگان درعملیات‌های کربلای ۵ والفجر ۸ مدیون شهد‌ای لشکر ۲۱ امام رضا ع. و بچه‌های خراسان بود.
به گفته نعمتی آنچه جنگ ۸ ساله ما در دفاع از میهن را دفاع مقدس کرد، "ایثار وشهادت و رشادت "فرزندان این ملت بود. وی از نقش مادران وهمسران شهدا درتقویت روحیه شهادت طلبی تجلیل کرد.
این یادواره با بیان قسمت‌هایی از زندگی وخاطرات شهید بزرگوار محمدرضا علمدار، اجرای سرود و اجرای نمایش همراه بود
درپایان این مراسم تابلوتمثال شهید محمد رضا علمدارواثرهنری یکی ازهنرمندان نقاش و طراح شهر آیسک به خانواده معظم شهید علمدار اهدا شد.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.