این مطلب ۵۱۴ بار خوانده شده
یک پرورش دهنده گیاه آلوئه ورادرشهرستان قاین:

به دنبال گسترش و فراوری این محصول هستم / سپاه و جهاد کشاورزی کمک خوبی به من کرده اند

یک پرورش دهنده گیاه آلوئه ورادرشهرستان قاین با بیان اینکه به دنبال گسترش و فراوری این محصول دراستان هستم،گفت: به دلیل خشک سالی های دو دهه استان شهرستان قاین محل خوبی برای کاشت این گیاه است.
نسخه مناسب چاپ

محمد علی شوشتری در گفتگو باخبرنگارپایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی یعنی استفاده از توان و ظرفیت ها است، اظهارداشت:خراسان جنوبی نزدیک به دو دهه می باشد که با خشک سالی های شدید مواجه شده است.

 این پرورش دهنده گیاه آلوئه ورا ادامه داد: به دلیل خشک سالی های دو دهه خراسان جنوبی و شهرستان قاین و با تحقیقاتی که  انجام دادم به این نتیجه رسیدم که گیاه آلوئه ورا در هر نوع خاکی قابل رشد است.

شوشتری با اشاره به اینکه این گیاه خود را با شرایط محیطی که در آن قرار می گیرد وقف می دهد ، افزود: شهرستان قاین محل خوبی برای کاشت این گیاه است.

وی با بیان اینکه برای تحقیقات بیشتر برای کاشت این گیاه به اصفهان و شمال کشور رفتم، عنوان کرد: در ابتدای کار هزار بوته این گیاه را از مشهد خریداری و فضایی به مساحت ۱۲۰متر کاشت کردم .

این کارآفرین موفق با بیان اینکه گیاه آلوئه ورا نیاز به مراقبت خاصی ندارد، افزود: بعد از حدود دو سال ۴میلیون تومان درآمد داشتم و در این مدت تعداد زیادی از هم استانی ها برای کسب تجربه و آموزش های لازم به من برای راه اندازی گلخانه مراجعه کرده اند که ۵نفر آنها در حال حاضر موفق به راه اندازی گلخانه شده اند وبا خریداری کردن بوته این گیاه از خودم این گیاه را کاشت میکنند.

وی با بیان اینکه از بسیج سازندگی شهرستان مبلغ ۳۰میلیون تومان تسهیلات برای ایجاد این کار دریافت کرده ام، افزود: اداره جهاد کشاورزی و سپاه کمک خوبی در این زمینه به من کرده اند.

شوشتری با بیان اینکه بازار فروش این گیاه در شهرستان قاین، وتهران است،گفت: سعی من براین است که بتوانم گلخانه را ۵۰۰تا ۱۰۰۰متر افزایش داده تا بتوانم تولید بیشتری داشته باشم.

وی با بیان اینکه گیاه آلوئه ورا آفت کمتری میزند، افزود: این گیاه به سه روش تکثیر به روش پا جوش،تکثیر به روش بذر و تکثیر به روش کشت بافت  صورت می گیرد.

شوشتری با اشاره به بعضی از خواص آلوئه ورا،گفت:
شیره آلوئه ورا برای درمان بریدگیهای خفیف،سوختگیها،گزش حشرات،آفتاب سوختگی و غیره موثر است.

وی ادامه داد: گیاهان آلوئه ورای تحت کشت بیرون،گلهای زیبایی تولید می کنند که دارای ساقه بلندی هستند،که در رنگهای متنوعی وجود دارند وگر که آلوئه ورا به عنوان گیاه آپارتمانی کاشته شود،شکوفه نخواهد داد.

وی عنوان کرد: گیاه آلوئه ورا گیاهی است که می تواند محدودیت های آبی، خاکی و شرایط سخت اقلیمی را به راحتی تحمل نماید.

این تولید کننده گیاه آلوئه ورا در شهرستان قاین گفت: به دنبال فراوری و گسترش کارم در شهرستان قاین هستم وافرادی که مایل هستند در خصوص این گیاه اطلاعات کسب کنند با آنها همکاری خواهم کرد.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.