این مطلب ۳۳۴ بار خوانده شده
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:

مسجد بایدپاسخ گوی همه مسائل افراد جامعه باشد

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با تاکید براینکه باید مسجدی ساخته شود که اسلام را احیاء کند، گفت: مسجد اسلامی باید پاسخ گوی همه مسائل باشد ونسخه جامعه را باید در مسجد پیچید و این ممکن است سالها طول بکشد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛ حجت السلام والمسلمین سید علی رضا عبادیدر در همایش گرامیداشت ۱۹ مهر و اختتامیه طرح آسمانی ها (اوقات فراغت) کانون های فرهنگی هنری مساجد استان با حضور مدیران کانون های فرهنگی هنری مساجد، ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های مقاومت اظهارداشت: خداوند متعال برای انسان دین را برگزید و رشد، تعالی و فضائل را در دین برای انسان تعلیم داده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: مرکز دینی چه از جهت آموزش، مسائل سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در مسجد قرار داده شده است.

وی با بیان اینکه افرادی که وارد مسجد می شوند می خواهند پاک باشند وانگیزه آنها خدا و تقوای الهی است، افزود: مسجدی که پیامبر اسلام (ص)ساخت برای تربیت وتعلیم دستورات الهی بود اما در این میان افرادی با ساخت مسجد زرار به دنبال اهداف دیگری بودند.

عبادی با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر حق است و از اصول تربیتی آن این است که مسجد را بر پایه آن چیزی که پیامبر اسلام سفارش کرده اند ساخته شود،عنوان کرد: هیچ موضوعی را نمی توانید طرح کنید که اسلام روی آن حکمی نداشته باشد.

وی با تاکید براینکه باید مسجدی ساخته شود که اسلام را احیاء کند، گفت: مسجد اسلامی باید پاسخ گوی همه مسائل باشد ونسخه جامعه را باید در مسجد پیچید و این ممکن است سالها طول بکشد.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه مسجد مانند محل تفکر مغز است، افزود: محراب محل مبارزه است و فردی موفق و در فضای الهی اوج پیدا خواهد کرد که بتواند با هوای نفسانی خویش مبارزه کند.

وی با اشاره به ظلم استکبار بر علیه مسلمانان در سطح جهان گفت: مردم در سطح بین الملل آزاد نیستند و تحت سلطه استعمار قرار دارندو امریکا با تحت سلطه قرار داده بیش از ۵۰کشور جهان به دنبال قتل عام انسانها است و نسخه نجات بخش آن محراب و مسجد است.

عبادی ادامه داد: دفاع واجب است وامروزه سنگر دفاع مسجد است وباید از مسجد حرکت کرد مسجد محل مبارزه اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی وجایگاه اتحاد و وحدت است چنین مسجدی را باید ساخت که دنیای ظلم را حرکت دهد.

وی با اشاره به اینکه شهداء،علماء، امام خمینی(ره) و رهبری معظم انقلاب این زمینه را برای فعالیت میسرساختند، عنوان کرد: افرادی که در احیاء دین قبل از ظهور فعالیت می کنند بیشتر از افرادی که بعد از ظهور امام عصر(عج) فعالیت می کنند اجر می گیرند.

نماینده ولی فقیه در استان تاکید کرد: تنها راه برگشت بشر به دین مسجد است وباید مسیر های انحرافی را دور سازیم واین ممکن است سالهاطول بکشد.

 

 

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.