این مطلب ۱۵۵ بار خوانده شده
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی:

تولید ۸۴درصد تریاک جهان در کشور افغانستان / استفاده از توان مردمی برای مبارزه با مواد مخدر

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی ۸۴درصد تریاک جهان در کشور افغانستان تولید می شود، گفت: باید از توان ائمه جمعه ، نهاد های مردم نهاد ، بسیج و سپاه می توان در جهت مبارزه با مواد مخدر استفاده وهیچ دستگاهی نمی تواند ادعا کند که می توان به تنهایی با مواد مخدر مبارزه کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی علی زندی در نشست خبری امضای تفاهم نامه همکاری قرار گاه جواد ائمه (ع) اظهارداشت: اصحاب رسانه زبان گویا و چشم بینا در جامعه هستند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان جنوبی  گفت: خراسان با ۴۴۰ کیلومتر مرز مشترک با بزرگترین کشور تولید کننده مواد مخدر هم مرز است و به همت نیروهای مسلح، مرزبانان و بسیج و سپاه شاهد امنیت خوبی در استان هستیم.

وی با بیان اینکه ۲۱تن و۷۴۰ کیلو گرم مواد مخدر در استان طی شش ماهه گذشته سال جاری کشف شده است ، گفت: ۸۴درصد تریاک جهان در کشور افغانستان تولید می شود.

زندی با اشاره به حضور امریکا در کشور افغانستان گفت: امروز منادیان صلح و آزادی جز فقر و پوچی چیزی را به ارمغان نیاورده اند.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان افزود: دشمن امروزه نسل جوان و پویای ما را مورد هجمه های خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی ۹۷ شهید و ۸۵ جانباز را در راه مبارزه با مواد مخدر تقدیم کرده است، افزود: امروز بحث تریاک نیست در جهان ۷۲۰ نوع مواد مخدر صنعتی وجود دارد که شیشه بدترین و یکی از مخرب ترین نوع مواد است.

زندی با تاکید براینکه رهبرمعظم انقلاب(حفظه الله) آسیب های اجتماعی را در ۵حوزه بیان کرده اند، گفت: یکی از این آسیب ها مواد مخدر است که ایشان برای مبارزه و پیشگری از آن تاکید فراوانی دارند.

وی با بیان اینکه باید از توان ائمه جمعه ، نهاد های مردم نهاد ، بسیج و سپاه می توان در جهت مبارزه با مواد مخدر استفاده نمود، عنوان کرد:هیچ دستگاهی نمی تواند ادعا کند که می توان به تنهایی با مواد مخدر مبارزه کرد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدرخراسان جنوبی گفت: از مهم ترین مشکلات در بحث اجتماعی شدن مواد مخدر  را عدم اطلاع و آگاهی است و  طرح مبارزه با اعتیاد محله محور یکی از طرح هایی است که در قالب آن می توانیم اطلاع رسانی لازم را داشته باشیم.

 وی با اشاره به اینکه هر کجا از توان مردمی استفاده کرده ایم موفت بوده ایم، گفت: امیدوراریم مردم در این موضوع مبارزه با مواد مخدر و اعتیاد  نیز ورود کنند و این آسیب خانمان سوز را از بین ببرند.

زندی از به اجرای طرح متادون رایگان در مناطق مرزی استان اشاره کرد و افزود: اجرای طرح متادون رایگان در مناطق مرزی باعث شده تا کشفیات مواد مخدر در عقبه مرز کاهش پیدا کند.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.