این مطلب ۱۹۹ بار خوانده شده
گزارشی از تولیدپوشاک در قاین؛

بازار پوشاک داخلی در تصرف کالاهای قاچاق چینی / مردم جنس ارزان خارجی می خرند

شعرباف تولید کننده پوشاک در قاین با بیان اینکه متاسفانه مردم به دنبال خرید اجناس خارجی با قیمت پایین هستند، گفت: متاسفانه بازار داخلی در تصرف کالاهای قاچاق خارجی می باشد و این امر موجب بی رونق شدن بازار پوشاک داخلی شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)؛ خراسان جنوبی استانی نسبت به دیگر استانهای کشور؛ استانی محروم به شمار می آید.

شهرستانهای این استان پتانسیل خوبی در بخش ها و عرصه های مختلف دارند و اگر حمایت های دولتی و تلاش خود آنها باشد می توانند نقش اساسی در توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی سراسر استان داشته باشند.

چند سالی است امام خامنه ایی(حفظه الله) بر استفاده از توان و ظرفیت های داخلی کشوردر همه عرصه ها بخصوص اقتصاد مقاومتی تاکید دارند.

پوشاک وطراحی آن یکی از حساس ­ترین و کاربردی­ترین و در عین حال هنرمندانه ترین حوزه ای است با توجه به جلب نظر مصرف­ کنندگان با رقبای سرسختی از کشورها و فرهنگ­ های مختلف دست و پنجه نرم می­ کند و باید بازار رقابتی خود را در بین دیگر تولید کنندگان باز کند.

تولید پوشاک با برخورداری از ابعاد متعدد اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی،هنری با ذائقه مصرف کننده بخصوص نسل جوان و نوجوان مرتبط است و باید تولید کننده این عرصه با تولید پوشاکی مناسب وایرانی اسلامی بتواند درعرصه های تولید، بازاریابی و فروش جایگاه مطلوبی را کسب کند.

علی رضا شعر باف تولید کننده پوشاک در شهرستان قاین در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، اظهارداشت: از سال ۱۳۷۲ در کار تولید خیاطی مشغول فعالیت هستم و مدت ۵سال است با اجاره کردن تجهیزات کارکاه خیاطی در تولید پوشاک فعالت می کنم.

وی با بیان اینکه ازبسیج سازندگی ناحیه مقاومت سپاه قاین مبلغ ۱۵ میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده ام، افزود: ۵میلیون تومان سرمایه شخصی بود که توانستم تجهیزات کارگاه خیاطی را خریداری کنم.

شعرباف با اشاره به اینکه درحال حاضر بعد از گذشت دو سال ازایجاد کارکاه خیاطی چهارنفربه صورت مستقیم دراین کارگاه مشغول کارهستند،عنوان کرد: مشکلی برای بازارفروش تولیدات نداریم ولی گاهی تداخل قیمت درتولیدات ما بوجود می آید.

وی تاکید کرد: مشکل ما در خرید مواد اولیه وقیمت تمام شده پوشاک تولید شده می باشد و دلیل اصلی آن وجود پوشاک خارجی بخصوص چینی در بازار است و موجب بی رونق شدن تولیدات داخلی در بازار شده است.

نتیجه مطلوبی از شرکت در نمایشگاه های استانی نگرفته ام

این تولید کننده قاینی با بیان اینکه سفارش کار را از شهرهای دیگر استان داریم عنوان کرد: به دلیل کسادی بازار بعد از تحویل تولیدات ما و به مدت هزینه پرداخت می شود و این موضوع در تولیدات ما هم تاثیر می گذارد.

وی با اشاره به اینکه در نمایشگاهای مختلفی بخصوص در مرکز استان شرکت کرده ایم اما نتیجه مطلوبی نگرفته ایم، افزود: به دلیل انبوه جنس قاچاق در سطح کشورتولیدات انبوه داخلی؛ این تولیدات با هزینه کم تولید می شود اما به دلیل همن جنس قاچاق بازار فروش آن مناسب نیست.

مسئولان باید توجه بیشتری به تولید کنندگان داخلی داشته باشند

شعرباف متذکرشد: متاسفانه بیشترین اجناس خارجی قاچاق وارزان هستند و مردم ما هم به دلیل ارزان بودن کالاهای قاچاق از این کالاها استفاده می کنند و کمترتوجهی به تولیدات داخلی بخصوص در عرصه پوشاک دارند.

این تولید کننده قاینی بابیان اینکه مسئولان باید توجه بیشتری به تولید کنندگان داخلی داشته باشند، گفت: جنس تولید شده با قیمت بالا برای ما تمام می شود این در حالی است که اجناس قاچاق خارجی بازار ما را در تصرف خود قرار داده اند وبه دلیل ارزانتر بودن جنس قاچاق خارجی تولیدات ایرانی به فروش نمی رسد.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.