این مطلب ۱۵۸ بار خوانده شده
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند:

افتتاح کارگاه بافت فرش و تابلو فرش در شهرک بعثت بیرجند

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: صبح امروز کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلو فرش در شهرک بعثت بیرجند افتتاح شد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ غلامرضا فلاحی در مراسم افتتاح کارگاه اقتصاد مقاومتی بافت فرش و تابلوفرش اظهارداشت: امام خامنه ایی همیشه بر بر اقتصاد مقاومتی تاکید دارند و می فرمایند" جنگ واقعی تحریم است، جنگ واقعی گرفتن عرصه‌های کار و فعّالیّت و فنّاوری در داخل کشور است و امروز دشمن سعی دارد به اقتصاد کشور فشار بیاورد تا مردم دچار مشکل شده و دلزده بشوند"

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت:  باید از ظرفیت های موجود حداکثر استفاده برای تقویت اقتصاد کشور انجام دهیم و بر توان داخلی تکیه داشته باشیم.

 وی تاکید کرد: حضور زنان در عرصه اقتصادی می تواند در اقتصاد خانواده نیز نقش اساسی داشته باشند و باید از این ظرفیت استفاده شود.

 فلاحی عنوان کرد: در هشت ماهه سال جاری ۲۵ کارگاه اقتصادمقاومتی راه اندازی  در سطح شهرستان راه اندازی شده است .

وی ادامه داد: مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات برای ایجاداین  ۲۵ کارگاه صنایع تبدیلی در زمینه خشک کردن و بسته بندی زرشک پرداخت شده است.

فرمانده سپاه بیرجند افزود: تاکنون ۱۴۰ میلیون تومان تسهیلات برای این کارگاه ها در زمینه فرش بافی، حوله بافی، پرورش زالو، پرورش شترمرغ و کارگاه خیاطی پرداخت شده است.

وی خاطر نشان کرد: تا پایان سال وام های بیشتری برای ایجاد و راه اندازی کارگاه های اقتصادی مقاومتی در بیرجند پرداخت می شود.

 آمنه افسرده کارآفرین کارگاه بافت فرش و تابلو فرش نیز در افتتاح این کارگاه عنوان کرد: زنان بازوان اصلی اقتصاد خانگی هستند و می توانند در خانواده نقش اساسی داشته باشند.

 

 وی ادامه داد: از بسیج سازندگی شهرستان بیرجند مبلغ ۱۰میلیون تومان تسهیلات دریافت کرده ام و حاضر پنج نفر در این کارگاه مشغول فعالیت می باشند.

افسرده با بیان اینکه ۱۲ نفر از خواهران بعد از آموزش به صورت جداگانه در حال بافت فرش می باشند.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.