این مطلب ۱۱۸ بار خوانده شده
مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی:

فراگیری بسیج مانع فعالیت دشمنان است/ «شهید چمران» بهترین الگوی بسیجیان

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه فراگیری بسیج مانع فعالیت دشمنان است، گفت: بسیجی دیروز و امروز هر دو افسران جنگ هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) حجت الاسلام محمد جواد اکبری مطلق، مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان با تبریک هفته بسیج گفت: همکاری با بسیج را از سال ۷۲ با بسیج حوزه و تیپ امام صادق علیه السلام در مشهد شروع کردم.

 وی با اشاره به فعالیت های خود در بسیج حوزه، افزود: مسئول آموزش حوزه علمیه در مدرسه امام حسن مجتبی علیه السلام بودم و از سال ۷۴ تا ۷۸ در مدرسه علوی قم به عنوان مسئول سیاسی فعالیت داشتم اما بعد از آن بیشتر تمرکزم در بحث های علمی بوده است.

 بسیجی دیروز و امروز هر دو افسران جنگ هستند

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی به تفاوت بسیجی دیروز و امروز اشاره کرد و ادامه داد: بسیجی دیروز و امروز هر دو افسران جنگ هستند اما در سال ۵۷  افسران جنگ نظامی بودند که دشمن آن به راحتی شناخته شده بود اما دهه ۹۰ به دلیلی فضای مجازی و جنگ نرم تشخیص دشمن بسیار سخت شده و کسی که در این فضا قرار گرفته باید از لحاظ بعد دینی و علمی بسیار خود را قوی کند تا بتواند در مقابل جنگ نرم دشمن بایستد.

 دشمن با بسیج مخالف است/ تصمیم گیری بسیج آزادنه است

حجت الاسلام اکبری مطلق با تاکید بر اینکه دشمن با بسیج مخالف است چرا که فراگیری بسیج در دوران انقلاب اسلامی مانع فعالیت های دشمن در عرصه های مختلف است، تصریح کرد: بسیجیان در کادرهای خاص اداری قرار نمی گیرند و به عبارتی آتش به اختیار عمل می کنند و چون تصمیم گیری بسیج آزادنه است دشمن نمی تواند حرکت های او را تشخیص دهد تا عکس العمل نشان دهد لذا حرکت های بسیج فوق العاده ابتکاری است که در دنیا اتفاق نیفتاده است.

 به گفته وی بسیج تنها عرصه ای است که در مقابل دشمنان به خوبی ایستاده است و نیروهای مسلح هم در جایی که بسیجی وار وارد میدان می شوند بسیار موفق تر عمل کرده اند و امروز تفکر بسیج در دنیا فراگیر شده به همین دلیل دشمن بسیار در مقابل بسیج موضع گیری می کند بنابراین افرادی که وارد عرصه بسیج می شوند باید متوجه حساسیت و جایگاه آن باشد.

 مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دشمنان درصدد از بین بردن تفکر بسیج هستند، بیان کرد: بسیج در ابتدای تشکیل به اقتضای زمان جنگ جلوه در بُعد نظامی کرد و سطحى‌نگرها خیال می کردند با اتمام جنگ بسیج هم تمام شد در حالی که بسیج در تمام عرصه ها فرهنگی، علمی، اقتصادی و فرهنگی کار انجام می دهد و باید بسیجی در هر زمانی مطابق با همان شرایط کار کند و مجاهدانه در عرصه های گوناگون فعالیت داشته باشد و مجاهدت بسیجیان همچنان ادامه خواهد داشت.

 شهید چمران بهترین الگوی بسیجی هستند

حجت الاسلام اکبری مطلق با تاکید بر اینکه بسیج یعنی اجتماع توده مردم و حرکت در مسیر رسیدن به هدف خاص است، گفت: باید بسیج را به درستی برای جوانان معنا کنیم و ضعف های خود را شناسایی و در صدد رفع آن باشیم.

 وی با بیان اینکه در تاریخ گذشته حضرت ابوالفضل علیه السلام بهترین الگو بسیجی برای ما است چرا که جزو معصومین نبوده اما با ولایت مداری به ما وفاداری را نشان داده است، ادامه داد: در زمان معاصر نیز شهید مصطفی چمران بهترین الگو بسیجی برای معرفی به نسل جوان است چرا که در تمام زمینه ها خود را به عنوان یک مسلمان به تمار عیار نشان داد و معتقد بود «من باید از نظر علم از همه برتر باشم، تا مبادا که دشمنان مرا از این راه طعنه زنند».

 دنیاگرایی و غرور کاذب آفت بسیج

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به اینکه دنیاگرایی و غرور کاذب آفت بسیج است، افزود: باید سازمان ها راهکاری بیندیشند که افراد دچار دروغ و تزویر و ریا نشوند یعنی در زمان استخدام به دنبال سابقه بسیجی افراد نباشیم چرا که بسیجی واقعی خالصانه و بدون هیچ چشم داشتی فعالیت می کند.

 حجت الاسلام اکبری مطلق با تاکید بر اینکه اگر بسیج نبود کشور هم نبود، اظهار کرد: بسیجیان در بسیاری از بحران های کشور از جمله کمک به زلزله زدگان کرمانشاه پای کار هستند و اگر روحیه بسیجی نباشد در بسیاری از امور لنگ می زنیم. 

به گفته وی پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله و سلم فرمودند «علم سلطان است» بنابراین آنچه امروز باید بسیجیان مدنظر قرار دهند و کمک کار کشور است ارتقای علم و تکنولوژی در هر زمینه ای است و عرصه ای علمی هم این نیست که در دانشگاه درس بخوانیم این اشتباه است که علم را تنها نظری معنا کنیم بلکه برخی به لحاظ تجربی قوی هستند.

                                                                                                                 

بزرگداشت هفته بسیج نماد مقاومت است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه بسیج باید جلوی پارتی را بگیرد چرا که مانند خوره به جان کشور افتاده، افزود: امروز پارتی و باندبازی ها در برخی ادارات و سازمان ها ملت را رنج می دهد و با این کار مردم دلسرد می شوند. 

حجت الاسلام اکبری مطلق خاطر نشان کرد: بزرگداشت هفته بسیج نماد مقاومت در تمام عرصه ها از جمله در شرایط امروز اقتصادی است.

 

 

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.