این مطلب ۲۰۵ بار خوانده شده
مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند:

لزوم جذب جوانان به بسیج از طریق همسالان/ ولایت پذیری حرف اول را در بسیج می زند

مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین الگو بسیجی برای معرفی به جوانان است، گفت: بسیج با ولایت پیوند مستحکمی دارد و ولایت پذیری حرف اول را در بسیج می زند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی عبدالله گرجی، مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند گفت: از همان آغاز تشکیل بسیج به فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) و زمان جنگ وارد این مجموعه شدم و شهدا را که به شهر می آوردند مداحی می کردم.

وی با بیان اینکه با همکاری یکی از نیروهای سپاه اولین پایگاه های بیرجند را تاسیس کردیم، افزود: پایگاه حزب الله در مسجد جامع پایین شهر، پایگاه روح الله در مسجد آیتی و مسجد جندالله در مسجد حیدر حسن بود و تا ۲۴ سال مسئولیت پایگاه های مختلف مقاومت بسیج بیرجند را برعهده داشته ام.

این پیرغلام حسینی  که سالهاست به ذاکری اهل بیت علیه السلام مشغول است، بیان داشت: بسیجی بازنشستگی ندارد و باید هرکسی تا آخرین لحظه عمرش تفکر بسیجی که همان تفکر اسلام ناب محمدی است را داشته باشد و روز به روز در جهت بهتر انجام دادن وظیفه خود آن را عملی کند.

مسئول بنیاد دعبل خزاعی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه در بسیج مداحان فعالیت های مختلفی انجام می شود، ادامه داد: برگزاری کلاس های آموزش مداحی، اردوهای زیارتی و فرهنگی، برگزاری کلاس آموزشی برای نوگلان حسینی و اعزام مداحان برای دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی از جمله این فعالیت ها است.

گرجی با تاکید بر اینکه بسیج در هیچ زمانی تفاوت ندارد چرا که روحیه بسیج ایثار است، گفت: باید ببینیم در هر زمانی اقتضای کشور چیست و امروز اقتصاد در اولویت قرار دارد و باید بسیجیان برای عمل به منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه اخلاص و روحیه ایثار مهمترین ویژگی است که باید بسیجی داشته باشد، افزود: بسیجی انسانی مومن و ولایت مدار است که به جامعه بیشتر از خود می اندیشد.

مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه بسیج به دلیل خدمتگزاری همواره مورد هجمه رسانه ای دشمن است، عنوان کرد: بسیج تنها در جنگ نظامی نیست بلکه در جنگ فرهنگی حضور دارد و دشمن نمی توانند ببینند جامعه ای زیر سلطه آنان نباشد.

گرجی با بیان اینکه باید با ویژگیهای اخلاقی و رفتاری خود انبوه‏ جوانان را به سوی بسیج جذب کنیم، ادامه داد: با توجه به اینکه جوانان در این سنین به گروه همسالان، علاقه بیشتری پیدا می کنند و با آنان روابط دوستانه و صمیمانه برقرار می سازند و دوست دارند بیشتر اوقاتشان را با آنان بگذرانند باید از طریق همسالان آنان را جلب و جذب بسیج کرد.

وی با تاکید بر اینکه اسلام فرهنگ غنی است و اگر بخواهیم فرهنگ جامعه را حل کنیم باید براساس فرهنگ قرآن و اهل بیت علیه السلام حرکت کنیم، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین الگو بسیجی برای معرفی به جوانان است که در تمام صحنه ها دقیق و هوشمندانه نه تنها نظام اسلامی ایران بلکه جهان اسلام را پیش می برند.

مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند خاطر نشان کرد: شیرین ترین خاطراتی که داریم از مدت فعالیت در بسیج در زمان جنگ بود که در همان ابتدا مردم به میدان آمدند و در جبهه ها حضور یافتند.

گرجی تاکید کرد: اگر بسیج نبود امروز این اقتدار و شکوه را جمهوری اسلامی ایران در دنیا نداشت و امروز با تفکر بسیجی  است که همگان متوجه کانون انقلاب اسلامی شدند.

وی با تاکید بر اینکه هفته بسیج نماد اقتدار است، گفت: بسیج با ولایت پیوند مستحکمی دارد و ولایت پذیری حرف اول را در بسیج می زند.

مسئول بسیج مداحان شهرستان بیرجند با اشاره به اینکه زمانی که آحاد مردم و مسئولان تفکر بسیجی داشته باشند و این مهم بر جامعه حاکم شود  به راحتی می توان به اهداف رسید و هر مشکلی را از سر راه برداشت، عنوان کرد: برای معرفی بسیج باید به مسائل قرآن و دستورات اهل بیت علیه السلام بازگشت کنیم.

گرجی این پیرغلام حسینی در پایان از خانواده‌ها درخواست کرد که فرزندان خود را از کودکی مرتبط  با مساجد و هیئت های مذهبی کنند چرا که بسیج هم  از مساجد شکل گرفته است و اگر این مهم انجام شود فرزندانی صالح که برای آنان دعا خواهند کرد تربیت می‌شود.

 

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.