این مطلب ۳۲۶ بار خوانده شده
تلاش جوانان بسیجی زیرکوه در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی:

اشتغالزایی ۴ خانوار فخرآبادی در کارگاه اقتصاد مقاومتی/جلوگیری از مهاجرت با تقویت کارگاههای اقتصادی در روستاها

تفکری قوی، اراده و پشتکارموجب تحقق اقتصاد مقاومتی است و کارآفرینان علاوه بر تامین معاش خود به نظام و حکومت نیز یاری رسان هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی این روزها بیکاری آنچنان فراگیرشده است که کمتر خانه ای را می توان یافت که در آن جوان تحصیل کرده و بیکار وجود نداشته باشد،از این رو یکی از دغدغه های اصلی مسؤولان ایجاد اشتغال برای جوانان این مرز و بوم است.

خشک سالی های سالهای اخیر خراسان جنوبی و خشک شدن آب قنوات درسطح روستاهای استان موجب مهاجرت ویا بیکاری جوانان روستایی شده است.

 درشهرستان زیرکوه این خشک سالی ها باعث شده تا کشاورزی و دامداری به عنوان مشاغل اصلی گذشتگان تا حدود زیادی به فراموشی سپرده شود وجوانان و نوجوانان  زیادی از روستاها عازم شهرها و به مشاغل کاذب روی آورند.

موضوعی که علاوه بر خالی شدن جمعیت روستاها ،حاشیه نشینی در شهرها را به دنبال داشته و در نهایت درآمد آنچنانی نیز نصیب اکثر جوانان مهاجر نشده است.

اما به رغم آمار بالای بیکاری در کشور، جوانانی نیز هستند که با نیروی جوانی و تفکر قوی نه تنها برای خود بلکه برای شمار دیگری نیز ایجاد اشتغال داشته اند و درآمدی برای خود و دیگران ایجاد کرده اند.

در راستای فرامین امام خامنه ایی(حفظه الله) درعرصه اقتصاد مقاومتی به اندازه وسع و توان خود گام برداشته و با تمامی توان در این راه تلاش می کنند.

 ابراهیم عباسی یکی از جوانان کارآفرین روستای فخر آباد  شهرستان زیرکوه است که با ایجاد یک کارگاه نجاری و صنایع ام دی اف در روستای محل سکونت خودعلاوه بر کسب درآمد حلال و قابل قبول،زمینه اشتغال چهار خانواده را فراهم آورده است.

این جوان زیرکویی با کمک دو برادرو پسر عموی خود اقدام به راه اندازی کارگاه نجاری و ام دی اف در این روستا کرده است.

عباسی در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) بیان داشت: چند سال گذشته در یک محیط کوچک حدود ۵۰ متری در داخل روستا فعالیت داشتیم و فعالیت ما محدود بود اما از حدود یک سال قبل با راه اندازی کارگاه فعلی دامنه فعالیت ما گسترده تر شده است و علاوه بر روستاهای اطراف و مرکز شهرستان از شهرستانهای همجوار هم سفارش کار دریافت می کنیم.

عباسی با بیان اینکه کارگاه فعلی حدود ۳۰۰ متر زیربنا دارد،گفت:برای راه اندازی این کارگاه حدود ۳۰ میلیون تومان از محل دریافت وام خوداشتغالی کمیته امداد و مابقی از طریق دریافت تسهیلات آزاد بانکی هزینه شده است.

این جوان کارآفرین با بیان اینکه در حال حاضر ۴ نفر در این کارگاه مشغول هستیم،گفت:هر چهار نفر سرپرست خانوار هستند و معیشت چهار خانواده از همین طریق تامین می شود.

وی با جوانان بیکار توصیه کرد: جوانان باید به دنبال کارهای تولیدی روی آورند  و منتظر پشت میزنشینی نباشند چون اگر همه دنبال کار دولتی و پشت میزنشینی باشند چه کسی می خواهد مشاغل تولیدی و صنعتی را بچرخاند.

این جوان کارآفرین خاطرنشان کرد: با صحبتی که با بسیج سازندگی شهرستان داشته ایم قول مساعد در جهت اعطای تسهیلات به ما داده شده است و امیدواریم ایت تسهیلات هر چه سریعتر به دست ما برسد تا این مشکل رفع شود.

عباسی از بازار کار خود در این کارگاه راضی است و گفت:در حال حاضر علاوه بر بازار شهرستان از شهرستانهای اطراف هم پیشنهاد داریم .

وی با اشاره به اینکه بعضی ها می گویند چرا کارگاه را در روستا راه اندازی کردی،بیان داشت:اگر این کارگاه در شهر راه اندازی می شد باید الان چهار خانواده از این روستا مهاجرت می کرد ولی به خاطر جلوگیری از مهاجرت جوانان به شهر این کارگاه را در روستا راه اندازی کرده ایم.

این جوان کارآفرین با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی در دست ماست و تنها با اراده و پشتکارمحقق می شود،گفت: اقتصاد مقاومتی یعنی در زمینه هایی که می توانیم، فعالیت اقتصادی داشته باشیم و زندگی خود را تامین کنیم تا از این طریق علاوه بر تامین معاش خود به نظام و حکومت نیز یاری رسان باشیم.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.