این مطلب ۳۰۲ بار خوانده شده
مسئول بسیج طلاب خراسان جنوبی:

وحدت حوزه و دانشگاه زمینه‌ساز پیشرفت کشور/ جدایی این دونهاد توطئه استکبار است

مسئول بسیج طلاب خراسان‌جنوبی گفت: مطرح کردن فضای دانشگاه به صورت آزاد و باز و فضای حوزه به صورت بسته و سخت، بیشتر خواستگاه کشورهای غربی و متحجر است؛ خواستگاه کشورهای غربی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) به نقل از خاورستان حجت الاسلام علی خوشرفتار، مسئول بسیج طلاب، اساتید و روحانیون خراسان جنوبی اظهار کرد: ۲۷ آذر ماه سالروز شهادت بزرگ مردی است که در راه پیوند حوزه و دانشگاه تردید نکرد و در این مسیر زحمات بی شائبه ای کشید؛ سالروز شهادت آیت الله محمد مفتح که یک چهره دانشگاهی و حوزه ای بودند را روز وحدت حوزه و دانشگاه نامیده اند و طرح این موضوع نیز از طرف خود ایشان مطرح شد که هم نیاز آن زمان و هم زمان حال و آینده خواهد بود.

 

وی با بیان این‌که حوزه و دانشگاه دو نهاد مهم و دو بال پرواز در گسترش علم و دانش است، افزود: وحدت این دو می تواند رشد و تعالی، پیشرفت و آبادانی کشور را در زمینه ظاهری، باطنی، دنیوی، اخروی، اجتماعی، اعتقادی، اقتصادی را فراهم کند.

 

مسئول بسیج طلاب، روحانیون و اساتید خراسان جنوبی با اشاره به این‌که این دو نهاد باید با هدف متعالی در مسیر آگاهی به جامعه و پرورش آن گام بردارند، گفت: باید سعی کنند تا با نزدیک شدن واقعی به همدیگر، نیازهای جامعه را شناسایی و همچون طبیبی برای رفع نیازها، اقدامات لازم را داشته باشند.

 

حجت الاسلام خوش‌رفتار خاطرنشان کرد: وجود وحدت بین این دو نهاد مورد توجه حضرت امام (ره) بوده که می فرمایند "جدایی حوزه و دانشگاه توطئه استکبار است"؛ که ایشان به تمایل بیشتر حوزه به دانشگاه و تمایل دانشگاه به حوزه تاکید دارند که باید این دو مکمل هم باشند.

 

وی عنوان کرد: ما باید چشم و گوش خودمان را باز کرده، وحدت و همدلی که نتیجه آن وحدت و همدلی جامعه است را با قدرت و قوت ادامه دهیم و کم وکاستی های پیش رو را برداریم.

 

مسئول بسیج طلاب، روحانیون و اساتید خراسان جنوبی اظهار کرد: حضرت امام خامنه ای نیز عنایت ویژه ای به این دو نهاد دارند و می فرمایند "این دو نهاد یکی متوجه به کسب علوم مربوط به فهم و تبلیغ دین، نوآوری درمباحث دینی، مسائل روز و حادث شونده در زندگی است و دیگری حوزه فعالیتش، تحقیق در مسائل دینی وفرا گرفتن احکام الهی در تمام شئون زندگی است".

 

حجت الاسلام خوش‌رفتار تصریح کرد: دانشگاه نمی‌تواند دنبال دنیای مردم باشد و به آخرت کاری نگیرد و یا حوزه توجه به آخرت داشته و به دنیا بی توجه باشد بلکه باید هم به دنیای مردم توجه کرد که کارش بیشتر به دانشگاه برمی گردد و بخشی هم مربوط به حوزه است که آن مسائل اخروی است؛ اگر این دو با هم و هدفمند کار کنند هم دنیا و هم آخرت مردم آباد خواهد بود.

 

وی با بیان این‌که مطرح کردن فضای دانشگاه به صورت آزاد و باز و فضای حوزه به صورت بسته و سخت، بیشتر خواستگاه کشورهای غربی و  متحجر است؛ گفت: اینان دین را از سیاست جدا می دانند و این حرفها از طرف کسانی گفته می شود که شناخت کافی از حوزه و دانشگاه نداشته باشند اما شهید مدرس با بیان اینکه"سیاست ما عین دیانت ما و دیانت ما عین سیاست ما است" در این زمینه روشن گری کرده است.

 

مسئول بسیج طلاب، روحانیون و اساتید خراسان‌جنوبی اضافه‌کرد: حوزه، دانشگاه نیست و نه دانشگاه حوزه، هر کدام اقتضائاتی دارند اما نه حوزه تحجر گرا است و نه دانشگاه بی بند و بار وآزاد.

 

وی افزود: خیلی از دانشجویان ما اهل دل، معرفت و دستگیری از نیازمندان هستند و هم چنین در مسائل دینی خود متعهدند و مشارکت نیز دارند که با توجه به این مسائل باید حوزه و دانشگاه، با هم به عنوان دو بال حرکت کرده و به مقصد نزدیک می شوند.

 

حجت الاسلام خوش‌رفتار یادآورشد: با شناختی که من از این دو نهاد دارم فضای محبت، همدلی، همراهی و هم افزایی بر این دو حاکم است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.