این مطلب ۷۳ بار خوانده شده
مسؤول سابق بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در گفتگو با فارس:

خراسان‌جنوبی پایلوت قوانین سخت است/ با بی‌میلی و جبر زمانه از این استان می‌روم/ سرمایه‌های انسانی زیادی در خراسان‌جنوبی سوخته شده است

مسؤول سابق بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه متأسفانه خراسان‌جنوبی پایلوت قوانین سخت است و هر قانون دست‌ و پا‌گیری در این استان وجود دارد، گفت: متأسفانه مدیران ما نه گفتن را بهتر بلد هستند تا بله گفتن.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی به نقل ازخبرگزاری فارس در بیرجند محمد زهرایی اظهار داشت: در کرمانشاه قرارگاهی با نام قرارگاه جهادی شهید جعفری تشکیل شده که ریاست آن را سردار فضلی بر عهده دارند و در این قرارگاه کمیته سازندگی شکل گرفته که مسؤولیت ساخت واحدهای مسکونی برای مردم کرمانشاه بر عهده من گذاشته شده است.

*ساخت ۱۲۰۰ واحد مسکونی در کرمانشاه توسط قرارگاه شهید جعفری

وی با بیان اینکه قرار است هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی کرمانشاه ساخته شود، گفت: بخش‌هایی دیگری از سپاه، بنیاد مسکن و مردم همه با هم در ساخت‌و سازها مشارکت می‌کنند.
مسؤول سابق بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی به اهم اقدامات خود در دوران مسؤولیت  در بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی اشاره کرد و گفت: در هفت سالی که این مسؤولیت را بر عهده داشتم نگاهم یک نگاه تعاملی به مجموعه‎های مختلف و بخش‎های مختلف دولت بود.
زهرایی تصریح کرد: همیشه دو ادبیات بر کارم حاکم بود و اعتقادم بر این است که کار باید با مشارکت و توسط مردم باشد نه اینکه تنها برای مردم نسخه‌پیچی کنیم.

*باید نقش تسهیل‌گری در کار مردم داشته باشیم نه سنگ‌اندازی
وی ادامه داد: دومین چیزی که بر روی آن توجه داشتم این بود که باید نقش تسهیل‌گری در کار مردم داشته باشیم نه سنگ‌اندازی و این مهم با چیزی جز کار جهادی ممکن نمی‌شود.
جانشین بسیج سازندگی کشور خاطرنشان کرد: خراسان‌جنوبی در سالیان متمادی در موضوع اردوهای جهادی پیشرو بوده و است.
زهرایی با بیان اینکه محرومیت‌زدایی از جمله اهداف مهم بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی در این مدت بوده است، گفت: باید به سمت رفع نیازهای استان برویم.

*سرمایه‌گذار بزرگ با توجه به شرایط  سرمایه‌گذاری در این استان رغبت پیدا نمی‌کند
وی افزود: کار بر روی مباحث فرهنگی در روستاها و اجرای پروژه‌های قنات و توجه به موضوع آب از اولویت‌های بسیج سازندگی بوده است و خوشبختانه رضایت‌مندی مردم نیز وجود داشته است.
جانشین بسیج سازندگی کشور اضافه کرد: متأسفانه سرمایه‌گذار بزرگ با توجه به شرایط  سرمایه‌گذاری در این استان رغبت پیدا نمی‌کند و یکی از اقداماتی که می‌توانیم انجام دهیم این است که به سمت اشتغال مولد در روستاها برویم.

*به سمت حمایت از کارگاه کوچک و زودبازده رفتیم/  ایجاد تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوی درراستای ایجاد چرخه کامل استفاده از شترمرغ
زهرایی تصریح کرد: یکی از اقدامات بسیج سازندگی این بود که به سمت حمایت از کارگاه کوچک و زودبازده رفتیم و برای نمونه یکی از اقداماتی که انجام شد ایجاد تفاهم‌نامه با آستان قدس رضوی بود تا چرخه کامل استفاده از شترمرغ را در استان داشته باشیم تا بهره‌وری لازم صورت گیرد.

*خراسان‌جنوبی پایلوت قوانین سخت است/ فضای فرهنگی استان خراسان‌جنوبی از حسادت و تنگ‎نظری رنج می‌برد
وی با بیان اینکه متأسفانه خراسان‌جنوبی پایلوت قوانین سخت است و هر قانون دست‌و پا گیری در خراسان‌جنوبی وجود دارد، گفت: متأسفانه مدیران ما نه گفتن را بهتر بلد هستند تا بله گفتن.
جانشین بسیج سازندگی کشور ادامه داد: استان یک استان فرهنگی است اما با وجود افراد تحصیل‌کرده فضای فرهنگی استان خراسان‌جنوبی از حسادت و تنگ‎نظری رنج می‌برد و نمی‌توان از نیروهای بومی حمایت کرد و به آن‌ها میدان داد و با تأسف باید گفت که مرغ همسایه برای مردم غاز است و حتی عده‌ای برای مدیران غیربومی نالایق فرش قرمز پهن می‌کنند.

*سرمایه‌های انسانی زیادی در خراسان‌جنوبی سوخته شده است/ با بی‌میلی و جبر زمانه از این استان می‌روم
زهرایی با بیان اینکه سرمایه‌های انسانی زیادی در استان سوخته شده است، افزود: چهار سال پیش این مسؤولیت به من پیشنهاد شد اما صبر کردم و پست برای من مهم نبوده و نیست و اکنون نیز با بی‌میلی و جبر زمانه و اقتضای شرایط از این استان می‌روم.

*روحیه مطالبه‌گری مردم خراسان‌جنوبی پایین است
وی بیان کرد: روحیه مطالبه‌گری مردم استان پایین است و حتی برخی با حقوق خود آشنا نیستند در حالی که باید مطالبه به حق وجود داشته باشد و هنوز نباید مسائلی مانند راه آهن و جاده بیرجند- قائن مطرح باشد چرا که مشابه این پروژه‌ها در غرب و یا مرکز کشور انجام می‌شود.
جانشین بسیج سازندگی کشور خاطرنشان کرد: بسیج سازندگی استان ریل‌گذاری خوبی شده است و با بخش‌های مختلف تعامل خوبی برقرار شده و آقای هنری به عنوان مسؤول جدید این سازمان فردی متخصص و توانمند است که به عنوان بازوی راست من در این سال‌ها در کنارم بوده است.

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.