این مطلب ۲۰۱ بار خوانده شده
مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی :

شکل گیری ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: از ابتدای تشکیل این سازمان تا کنون ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان شکل گرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) زین العابدین جویبان صبح امروز در همایش کشاورزی و اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: بسیج پشتوانه عظیمی برای عرصه های علمی کردن اقتصاد کشاورزی است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی گفت: تا کنون ۱۲۵ شبکه علمی کشاورزی در استان شکل گرفته است.

وی با بیان اینکه طرح همگام با کشاورزی الگوی موفقی برای کشاورزی است، عنوان کرد:  با این طرح راه های علمی کردن کشاورزی و افزایش کمی و کیفیت تولیدات را به کشاورزان می توان آموزش داد.

جویبان با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای قابلیت ها و ظرفیت های فراوانی است، گفت: یکی از راه های تحقق اقتصاد مقاومتی آموزش و تحقیقات است و کشاورزی و دامداری جزء صنایع پاک محسوب می شوند.

وی با بیان اینکه استان خراسان جنوبی رتبه نخست زرشک و عناب را در سطح کشور دارد ، ادامه داد: این استان رتبه دوم زعفران و پنجم تولید گل نرگس را در سطح کشور به خود اختصاص داده که این یک ظرفیت بسیار خوب برای خراسان جنوبی است.

مسئول سازمان بسیج مهندسین کشاورزی استان با بیان اینکه این سازمان در پنج شهرستان استان دارای کانون بسیج مهندسین کشاورزی است، افزود: ۴۰۰ مهندس در کانونهای بسیج کشاورزی سراسر استان جذب و ساماندهی شدند.

جویبان با اشاره به اهداف و عملکرد این سازمان بیان داشت: برگزاری کارگاه آموزشی فناوری کشاورزی، برگزاری اردوهای جهادی، بازدید از مزارع نمونه و اجرای طرح همگام با کشاورز در تمامی شهرستانهای استان از اهداف ما در بسیج مهندسین کشاورزی می باشد.

  

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.