این مطلب ۱۸۶ بار خوانده شده
جانشین سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی:

محرومیت زدایی ۱۰دهستان در دستور کار سپاه خراسان‌جنوبی/ متاسفانه در بخش کشاورزی کم کاری‌های زیادی صورت گرفته

جانشین سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی ضمن اشاره به اهمیت محرومیت زدایی در استان،گفت:در سال جاری محرومیت زدایی ۱۰دهستان استان در دستور کار سپاه استان قرار دارد که عمده آن،مربوط به نقاط مرزی خراسان جنوبی است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) به نقل از خاورستان، صفر علی اسماعیلی، پیش از ظهر امروز در همایش کشاورزی و اقتصاد مقاومتی در بیرجند، ضمن اشاره به بروز اتفاقات اخیر در کشور، اظهار کرد: اتفاقات اخیر در کشور و تجمعات مختلف و در کنار آن و آتش زدن پرچم مقدس جمهوری اسلام جای بسیار تامل دارد چرا که باعث شد تا سردار رشید اسلام بگوید"کاش به جای پرچم مقدس جمهوری اسلامی،سلیمانی را آتش می زدند."

وی با بیان این‌که در بخش کشاورزی بایستی به موضوعات مختلفی توجه شود، تصریح کرد: استفاده از تجربیات ارزشمند کشاورزان یکی از این موضوعات مهم است که نباید از اهمیت آن غفلت شود.
جانشین سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی آمار فارغ التحصیلان بخش کشاورزی را بسیار بالا دانست و یادآور شد: متاسفانه در بخش کشاورزی کم کاری های زیادی در این استان صورت گرفته که باید در این بخش بیشتر تلاش شود.
اسماعیلی با تاکید بر این که در خراسان جنوبی از نیروی متخصص در بخش کشاورزی استفاده بهینه نشده است، خاطرنشان کرد: باید ارتباط خوبی بین سازمان جهاد کشاورزی و همچنین منابع طبیعی در راستای حمایت از بخش کشاورزی انجام شود.
جانشین سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان این که غالب کشاورزان ما در استان در بخش های مختلف کاری بدون راهنما هستند، یادآور شد: وجود بیش از ۴۰۰مهندس بسیجی در بخش کشاورزی استان یکی از بزرگترین افتخارات ما است.
اسماعیلی ادامه داد:مهندسین بسیجی فعال در بخش کشاورزی استان در واقع در خدمت نظام جمهوری اسلامی بوده و کسانی که در خدمت نظام هستند، قطعا در خدمت جامعه و ملت هم هستند و این عزیزان باید به بهترین نحو در کنار کشاورزان به عنوان راهنما قرار بگیرند.
وی ضمن اشاره به این که در بخش کشاورزی تجربه های منفی زیادی در استان داشته ایم، ابراز کرد: در استان خراسان جنوبی با توجه به میزان بارندگی کم و همچنین تبخیر زیاد،نیازمند چاره اندیشی هستیم.
وی به مباحثی همچون بازار فروش، دلگرم کردن کشاورزی،ماندگاری جمعیت در روستاها اشاره ای داشت و افزود: بر کسی پوشیده نیست که بزرگترین مشکل حکومت ها و دولت ها،کوچ کردن مردم روستاها و خالی شدن آن ها از سکنه و جمعیت خصوصا در مناطق مرزی است.
 
جانشین سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی اضافه کرد: برای حل این مشکل نیازمند همکاری مهندسین کشاورزی هستیم که باید در این خصوص چاره اندیشی صورت پذیرد.
اسماعیلی اظهار کرد: طرح"همگام با کشاورز" از جمله طرح هایی است که در خراسان جنوبی شروع شده است که امیدواریم نتایج قابل قبولی به همراه داشته باشد.
وی با بیان این که در سپاه استان خراسان جنوبی، محرومیت زدایی ۱۰ دهستان استان که عمده آن مربوط به نقاط مرزی است در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد:در بسیج سازندگی نیز تسهیلاتی و کمک هایی در این خصوص پیش بینی شده است.
 
اسماعیلی ضمن اشاره به اهمیت اقتصاد مقاومتی و با بیان این که راه برون رفت از مشکلات و تنگناهای کشور تکیه بر اقتصاد مقاومتی است، متذکر شد: امیدواریم که مسئولان در بحث اقتصادمقاومتی،از دادن شعار پرهیز کرده و عملا وارد میدان شوند.
 
وی اقتصاد مقاومتی را علاج دردهای بی درمان در کشور و همچنین استان دانست و مطرح کرد:خوشبختانه اقدامات خوبی توسط استاندار خراسان جنوبی در این زمینه در استان شروع شده است.
جانشین سپاه انصارالرضا(ع)خراسان جنوبی اضافه کرد: ما سرمایه سرگردان در کشور کم نداریم که بایستی در این خصوص چاره اندیشی کنیم.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.