این مطلب ۷۹ بار خوانده شده
رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور:

توان علمی و بومی راهی برای عبور از چالش ها در کشور است

رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور با بیان اینکه باید بر اساس توان علمی و بومی خود از چالش های کشور عبور کنیم، گفت: امروز دشمن از رشد علمی ایران هراس دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی؛ دکتر حسین قدیانی امروز (۱۴) بهمن در افتتاحیه اولین پردیس شرکت‌های دانش‌بنیان خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی گذشته است، اظهارداشت: اگر نگاه گذرا به انقلاب اسلامی داشته باشیم این انقلاب دو جنبه «استقلال آزادی جمهوری اسلامی» و «نه شرقی - نه غربی جمهوری اسلامی» دارد.

 

رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور گفت: انقلاب هایی در سطح جهان بوده اند که یا ماهیت خود را از دست داده و یا در مسیر راه منحرف شده اند، گفت: انقلاب اسلامی ایران توانسته در طی ۴۰ سال آرمانهای خود را حفظ کند و اجازه برگشت به حاکمان ظالم گذشته را نداده است.

 

وی با اشاره به اینکه استکبار جهانی ۴۰ سال است که با تمام قوت خود با جمهوری اسلامی مقابله می کند، گفت: باید برای این انقلاب پایداری کنیم.

 

قدیانی عنوان کرد: امروز انقلاب اسلامی الگویی برای مستضعفین دنیا است و چشم همه مستضعفان دنیا به این است که آیا ایران خواهد توانست شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی را سر دهد و در مقابل استکبار ایستادگی کند.

 

وی تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران با همه توطئه های استکبار جهانی توانسته است فرآیندها و چالش های علمی پیش روی خویش را بردارد و استکبار جهانی؛ هر روز شاهد رشد و شکوفایی نظام اسلامی است.

 

رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور با تاکید بر اینکه اگر قرار است احیاگر تمدن اسلامی باشیم باید چالش های پیش روی خود را بر اساس آموزه های علمی خودمان حل کنیم، گفت: تولید ثروت در کشور زیاد است ولی توزیع آن به درستی انجام نمی شود.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه اقتصاد شرکت های دانش بنیان هستند که به سمت پیشرفت هدایت کننده اند و ثروت هم حاصل خواهد شد، گفت: باید افراد انقلابی بخشی از توان خود را برای کارآمد کردن نظام به کار گیرد.

 

قدیانی با تاکید براینکه در عرصه های علمی، فن آوری در انقلاب اسلامی از زبان و توان نیروهای انقلابی استفاده کنیم، عنوان کرد: باید تعامل و ارتباط تنگاتنگ با جامعه دانشگاهی و حوزویان داشته باشیم.

 

وی با تاکید بر ثروت خدادادی زیاد در کشور عنوان کرد: باید در هر منطقه ای بر اساس ظرفیت های معدنی و کشاورزی که وجود دارد آنها را تبدیل به محصولات مورد نیاز خودمان کنیم.

 

رئیس سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری کشور گفت: ظرفیت ها و توان خودمان را بشناسیم و در راه درست استفاده کنیم.

 

وی عنوان کرد: نگاه رهبر معظم انقلاب و ستاد کل نیروهای مسلح بر علم و پژوهش به عنوان یک موضوع اصلی است.

 

قدیانی گفت: استفاده از ظرفیت کسر خدمت برای نخبگان بسیار مهم است و دانشجویان پسر در خراسان جنوبی در عرصه پژوهش می توانند بستر خوبی برای پژوهش در این استان فراهم آورند.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.