این مطلب ۳۳۸ بار خوانده شده
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی :

بالاترین معروف ما تعهد به قانون و ایستادگی پای میثاق ملی است

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه بالاترین معروف ما تعهد به قانون و ایستادگی پای میثاق ملی است،گفت: چرا برخی از مسئولین اجرایی به جای رهبری معظم انقلاب نظر می دهند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی؛ آیت الله سید علیرضا عبادی صبح امروز در همایش سالانه آمران به معروف و ناهیان از منکر ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند در حسینیه جماران اظهارداشت: در روایت فرموده که اگر همه کارهای خیر در یک کفه و امر به معروف و نهی از منکر را در کفه دیگر قرار دهید وزنه امر به معروف و نهی از منکر قابل قیاس با همه امور خیر حتی جهاد در راه خدا نیست.

وی با بیان اینکه خوبی که بدست آوردنش شدنی است اما آسان نیست و آنچه بالاتر است نگهداریش است افزود: اگر جامعه ای موفق شد به همه امور خیر ایمان آورد و عمل صالح و جهاد در راه خدا کرد چقدر ارزشمند است و چقدر هزینه می خواهد اما نگهداری از آن خیلی مهمتر است که در امر به معروف و نهی از منکر است.

عبادی با بیان اینکه همواره استعمارگران از ۲۰۰ سال پیش هرجا نفوذ کردند روی نماز خواندن و روزه گرفتن مسلمانان خیلی حساس نیستند عنوان کرد:  آنها هرجا نفوذ می کردند تزشان این بود که با اسلامی که امر به معروف و نهی از منکر و جهاد نداشته باشد مخالف نیستند.

وی با بیان اینکه بدون امر به معروف و نهی از منکر لانه مسلمین مثل آشیانه گنجشک می شود اما آیا کسی جرات دارد دست در لانه زنبور کند؟ افزود: اسلامی که جهاد یعنی دفاع در زمان غیبت امام عصر و امر به معروف و نهی از منکر نداشته باشد در اختیار دشمن است.

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان با بیان اینکه اسلام جامع آن است که نماز همراه با جهاد، زکات، حج و امر به معروف و نهی از منکر دارد گفت: هرکس به هر زبانی  و زمانی نسبت به امر به معروف و نهی از منکر و جهاد بی تفاوت عمل کرد در مسلمانی او شک کنید و از او بترسید شاید با ده واسطه دارد زبان بیگانه را ترجمه می کند.

وی با بیان اینکه طبق آیه قرآن امر به معروف و رمز بهتر بودن شما است خاطرنشان کرد: شیوه عملی باید حساب شده باشد و اینکه فلسفه امر به معروف و نهی از منکر برای مخاطب مسلم شود تا نتیجه بگیریم.

امام جمعه بیرجند با تاکید بر اینکه فلسفه امر به معروف و نهی از منکر آقا بالاسری نیست دوستی فداکاری و محبت است افزود: کسی که جامعه اش را دوست دارد و به جامعه خود به دید آرمانی نگاه می کند.

وی با بیان اینکه کلام وحی و پیامبر اسوه هستند اظهارداشت: حرص داشتن و فداکاری در جهت تربیت جامعه، پیشگیری کار بد و تشویق کار خوب  قدم اول است.

عبادی با بیان اینکه کشور ما سالها تحت سلطه استعمار بوده و از هر راهی که توانستند به ما ظلم و ستم کردند گفت: شما به برکت اسلام ناب، انقلاب و امام هزینه و شهید دادید که جامعه را از سلطه بیگانه نجات دهید.

وی با بیان اینکه آنچه ناگوار است نفوذ فرهنگی آنها در جای جای کشور دیده می شود تصریح کرد: دزدی ها ، اختلاس ها، بی عدالتی ها و رکود و بیکاری با نگاه خوش بینانه از ناکارآمدی برخی مسئولین است و نگاه بدبینانه اینها سیستم استعماری با نفوذ است که جامعه انقلابی را می خواهد زمین گیر کند.

نماینده ولی فقیه در استان ادامه داد:  یکی از مهمترین مسائل امروز آسیب های فرهنگی است که تمام مشکلات ریشه فرهنگی دارد. انقلاب بر اساس دین و عدالت و تعالیم اهل بیت برپا شده است.

وی با بیان اینکه دشمنان لحظه ای ما را به حال خودمان رها نکردند و مدام در جنگیم گفت:  فضای مجازی برنامه دست دشمن است از دشمن ننالیم چون از آن انتظاری نیست از خودمان باید بنالیم.

عبادی با طرحج چند مثال خاطرنشان کرد: وقتی بحث جلوگیری از آلودگی های طبیعت می شود زمین باید بهداشت آن حفظ شود مزرعه و کشاورزی باید محفوظ باشد تا آفات نباتی سرمایه ها را از بین نبرد و در سایر موارد نیز است.

وی تصریح کرد: بهداشت فردی را باید رعایت کنیم اما آیا بهداشت روح، فکر، انسانیت، غیرت و عفت لازم نیست فقط اینکه بدن سالم باشد با هر فکر و عمل و سیاستی که بیگانه به ما تزریق کند درست است؟

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: نوبت به اینها می رسد دشمن دوست نما می گوید اینجا آزادی مطرح است. آزادی برای غربی ها که ما را فاسد کنند ؟

وی با تاکید بر اینکه  نمی شود فضای مجازی را با این همه جوانان دانشمند و با تز انقلابی "ما می توانیم" خودمان اداره کنیم گفت: آیا صبر کنیم جامعه فاسد شود و نسخه ای که نفوذ فرهنگی اروپا روی مسلمانان اندلس که منجر به قتل عامشان شد صبر کنیم تا روی ما هم آزمایش کنند؟

عبادی یادآور شد: آن روز اروپا از خودش سرمایه گذاری می کرد تا مردم مسلمانان اندلس را فاسد کند امروز آنها از سرمایه خودمان این کار را می کنند امروز سود تجاری از وارد کردن شراب، قاچاق و مواد مخدر می برند. با گمراهی تحت عنوان شادی و کنسرت گذاشتن از زن و فرزند ما سوء استفاده می کنند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه شرط اول آگاه کردن مخاطب است گفت: جوانان دختر و پسر، کارمند، روحانی و غیره شما ابزار دشمن قرار نگیرید و الا در هر گناهی که پیش بیاید شریک خواهید بود این بحث شخصی نیست خوابی که دشمن برای سرنوشت ما دیده است و هرجا قدم گذاشته سوریه ، میانمار، فلسطین و افغانستان با دستی چدنی در دستکش مخملین است.

وی با تاکید بر اینکه حقوق بشر و آزادی کلماتی گول زننده است متذکر شد:  آنهایی که از آزارگی سخن می گویند همواره برای فریب است. از آن مشخص است که فرانسه مهد آزادی معرفی می کنند که اهانت به پیامبران را آزادی بیان می گویند اما تردید در هلوکاست برنامه ساختگی برای امتیاز دادن به یهودیان صهیونیست جرم است.

عبادی اظهارداشت: از آزادی های غربی است فقط اجازه یک رای در مسائل حکومتی به مردم بحرین نمی دهند فقط به بهانه کلمه آزادی که خوابش را نخواهند دید می کشند و جنایت ها می کنند. در یمن و در زندانهای اسرائیل بر کودکان فلسطینی چه می گذرد.

وی با بیان اینکه اگر در داخل کشور نفوذ دشمن نباشد از خارج هیچ وقت نمی توانند بر علیه ما اقدامی انجام دهند افزود: اگر در ایران روی اسلام و انقلاب وحدت کلمه با معیار اصلی آن که عمل به قانون است باشد نفوذ ناپذیریم.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه هر انحرافی حاکی از تعدی از قانون است گفت: در قانون اساسی، دینی و عقلی ما اگر بخواهیم وحدت پیدا کنیم که دشمن در ما هیچ تاثیری نگذارد بالاترین معروف  وحدت پشت سر ولایت فقیه است اگر امام فرمودند پشتیبان ولی فقیه باشد تا به مملکت شما آسیب نرسد" این جمله مفهوم دارد.

وی تاکید کرد: تنها چیزی که عامل حفظ کننده کشور است وحدت در موضعی که قانون بیان کرده اما اگر هرکس در کنار مسئولیتش ادعا هم دارد. مسئول کار اجرایی ایدئولوگ شده به جای رهبری و مرجع تقلید در مسائل فقهی هم نظر می دهد این جزء قانون شکنی است.

عبادی با بیان اینکه جامعه ای موفق خواهد بود که هر کس به جای خودش باشد تصریح کرد: وقتی سلیقگی و حزبی حرف می زنیم نتیجه اش همین بی عدالتی و فروریزی خانواده ها  و در هم ریختگی امور اقتصادی است.

وی متذکر شد: بالاترین معروف ما تعهد به قانون و ایستادگی پای میثاق ملی است و بدترین منکر ما شانه خالی کردن از زیربار قانون است چه قانون فطرت، عقل، دین، اساسی و مصوب مقامات رسمی است.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر خودمان ، کشور و انقلاب و نسل آینده مان را دوست داریم و می خواهیم دشمن در مملکت ما نفوذ نکند باید با فلسفه صحیح و متین پای امر به معروف و نهی از منکر به تبیین صحیح و جاذب بایستیم و مهمترین خدمت به جامعه خودمان صورت دهیم.

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.