این مطلب ۲۶۵ بار خوانده شده
صبح امروز صورت گرفت

اعزام مرحله پایانی دانش آموزان دختر بیرجندی به راهیان نور

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: ۱۳۵ نفر از دانش آموز دختر و عوامل اجرایی به مناطق هشت سال دفاع مقدس جنوب کشور اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی عبدالرضا حیدری صبح امروز درمراسم اعزام کاروان راهیان نور دانش  آموزی دختران هدف اصلی حضوردانش آموزان در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس را  آشنایی نسل جوان ما با فرهنگ دفاع مقدس عنوان و اظهارداشت: احیای روحیه ایثار ، شهادت و مظلومیت رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس از دیگر اهداف این سفر زیارتی است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند گفت: باید فرهنگ ایثار و شهادت به نسل نوجوان ما انتقال پیدا کند چراکه دانش آموزان نیازمند تجربیات رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه کنونی هستند.

وی ادامه داد:  انتقال فرهنگ ایثار و شهادت بهترین بستر در این سفر زیارتی و معنوی برای دانش آموزان می باشد.

حیدری با اشاره به اینکه تجدید عهد و پیمان با آرمان های شهدا یکی دیگر از اهداف راهیان نور است، افزود: این دانش آموزان از یادمان ها در مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس مانند مسجد خرمشهر, هویزه, شلمچه و طلائیه بازدید و بهره معنوی وکافی را خواهندبرد.

وی با اشاره به اینکه این سفر زیارتی به مدت ۵روز برگزار می شود، افزود:در این مرحله ۱۳۵ نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند که از این تعداد ۱۱۸ دانش آموز دختر و ما بقی عوامل اجرایی هستند.

وی با اشاره به اینکه در هفته گذشته اعزام دانش آموزان دختر به مناطق عملیاتی خوزستان را داشته ایم , تصریح کرد: این مرحله سوم اعزام دانش آموزان در بیرجند است .وی ادامه داد: در مرحله نخست ۴ کاروان در قالب دو کاروان دختران و یک کاروان پسر و در مرحله سوم هم یک کاروان دختر را به مناطق عملیاتی خوزستان اعزام داشتیم.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند با بیان اینکه  این آخرین مرحله اعزام دانش آموزان در سال جاری استف گفت: در این اعزام دانش آموزان در قالب سه دستگاه اتوبوس به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام می شوند.

وی با اشاره به اینکه  در هر اتوبوس یک راوی, یک روحانی و مسؤول کاروان حضور دارد، افزود: حضور راوی در هر اتوبوس راهیان نور در مسیرهای راهیان نور به منظور بهره بردن دانش آموزان از تجربیات راویان که خود زمانی در جبهه های حق علیه باطل بوده اند, است.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند بیان کرد: حضوریک روحانی در هر اتوبوس به سبب پرسیدن شبهات اعتقادی و دینی دانش آموزان در مسیر راه است.

حیدری یادآور شد: در مرحله نخست ۲۰۲ نفر دانش آموز به مناطق عملیاتی جنوب کشور  اعزام شده اند.

وی با بیان اینکه  در سال جاری در مجموع ۳۳۹ نفر دانش آموز پسربه مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس جنوب اعزام شده اند، افزود: در مرحله دوم ۱۳۵ نفر دانش آموز دختر و در مرحله سوم نیز ۱۱۸ دانش آموز دختر به مناطق عملیاتی خوزستان اعزام شده اند.

جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه بیرجند  از اعزام کاروان های راهیان نور محلات در اواخر اسفندماه خبر داد و گفت: این کاروان ها از ۲۶ اسفند ماه تا ۱۳ فرودین ماه

اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه هزینه کاروانی راهیان نور زیاد است، گفت:  افراد می توانند هم به صورت کاروانی و یا خودرو های  شخصی خود در راهیان نورحضور پیدا کنند.

حیدری عنوان کرد: علاقمندان برای حضور در راهیان نور می توانند برای ثبت نام به پایگاه های مقاومت بسج محلات، حوزه مقاومت بسیج و یا نواحی بسیج سپاه حضور پیدا کنند.

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.