این مطلب ۴۵۰ بار خوانده شده
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه خبر داد

راه اندازی ۳۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی و صنایع تبدیلی در سال جاری

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون راه اندازی ۳۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی وصنایع تبدیلی شده است، گفت: مبلغ ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۱۰ درصد به صورت اقساطی و با بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده است.
نسخه مناسب چاپ

محسن کاری در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی اظهارداشت:  بسیج سازندگی سربیشه از ابتدای سال جاری تاکنون موفق به راه اندازی ۳۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی در عرصه های صنایع تبدیلی شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سربیشه ادامه داد: این کارگاه ها شامل خرید دستگاه زرشک پاکنی ، سالن زرشک خشک کن و خرید دستگاه فرآوری شیر و همچنین در عرصه های دیگر شامل پرورش شترمرغ ، بوقلمون ، زنبور عسل ، گلیم بافی ، خیاطی ، اصلاح و احیاء باغات و غیره شده است. .

وی  یادآورشد: بسیج سازندگی سربیشه جهت راه اندازی این کارگاه های اشتغالزایی در عرصه اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ ۳ میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات با سود ۱۰ درصد به صورت اقساطی و با بازپرداخت ۳ ساله به متقاضیان تسهیلات اشتغالزایی پرداخت نموده ، که با راه اندازی این کارگاه ها برای ۶۰ نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد شده است .

کاری در ادامه به فعالیت گروه های جهادی در قالب حلقه های صالحین جهت کمک به رفع مشکلات و خدمات رسانی از طریق اردوهای روزانه مساجد و محلات بصورت یک روزه و همچنین کمک به سازندگی و محرومیت زدایی و اجرای عرصه های اقتصاد مقاومتی بصورت گروه های جهادی ۷ روزه و ۱۰ روزه اشاره داشت.

فرمانده ناحیه سپاه سربیشه یادآور شد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ۶۷۰ نفر بسیجی جهادگر در این عرصه ها به مردم خدمت رسانی نموده اند و در کنار این گروه های بومی گروه های جهادی خارج از استان هم در شهرستان خدمات بسیار خوبی در عرصه های عمرانی ، اقتصاد مقاومتی و آموزشی به مردم مناطق محروم و کم برخوردار در روستاهای شهرستان سربیشه داشته اند.

وی در ادامه گفت : امسال ۱۰۰ دانش آموز در مقاطع مختلف در قالب طرح هجرت دانش آموزی و اوقات فراغت بمدت ۱۰ روز در ایام تابستان جهت زیباسازی مدارس در شهرستان با همکاری آموزش و پرورش بکارگیری شده اند .

فرمانده ناحیه سپاه سربیشه افزود : بسیج سازندگی سربیشه امسال با همکاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان به ۴۱۲ نفر در عرصه های فنی و حرفه ای اقتصاد مقاومتی مشاغل خانوادگی و طرح های صنایع تبدیلی آموزش داده است .

وی از دیگر ماموریت های بسیج سازندگی را اعزام ۴ تیم بهداشتی درمانی به مناطق مرزی و محروم و کم برخوردار و همچنین ایجاد و اداره ۴ شبکه همگام با کشاورز عنوان کرد .

 کاری گفت : بسیج سازندگی در کنار برنامه های تحقق شعار سال یعنی تولید و اشتغال از انجام کارهای عمرانی غافل نشده است لذا در شهرستان سربیشه از ابتدای سال ۹۶ اقدام به اجرای پروژه های فنی و عمرانی با همکاری قرارگاه پیشرفت و آبادانی و آستان قدس رضوی نموده که تاکنون ۲۰پروژه عمرانی شامل احیاء و مرمت قنوات و احداث استخر ذخیره آب ، احداث سرویس بهداشتی و حمام عمومی در روستاهای محروم و مرزی ، تکمیل مسجد و خانه عالم و... شده و پروژه های دیگری در دست اقدام دارد .

 

دسته بندی نواحی: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.