این مطلب ۴۷۰ بار خوانده شده
سر پرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی :

اعزام جهادگران استان به مناطق زلزله زده راور کرمان برای ساخت مسکن

سر پرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: جهادگران استان به منظور ساخت مسکن افراد زلزله زده شهرستان راور استان کرمان اعزام شدند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام) خراسان جنوبی، مهدی هنری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه پیرو سفر سردار جعفری فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناطق زلزله زده کرمان به دستور ایشان ماموریت حضور در مناطق زلزله زده شهرستان راور کرمان به سپاه این استان ابلاغ شد اظهار داشت: بسیج سازندگی که متولی کار است با اعزام تیمی پیش رو در هفته گذشته نسبت به بازدید از منطقه هدف واگذار شده اقدام  کرد و با هماهنگی سپاه کرمان و فرمانداری شهرستان راور و بخشداری و دهیاری ها از همه روستاهای تحت پوشش سرکشی شده و وضعیت روستاها به لحاظ اسکان دائم و نیازمندی مردم احصاء گردید.

سر پرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی روستاهای واگذار شده به سپاه استان جهت خدمت رسانی و کمک به احداث اسکان دائم و موقت را ۹ روستا بر شمرد و ادامه داد: این روستاها مربوط به شهرستان راور بخش هجوک و دهستان کوهساران می باشد. که اسامی آنها عبارت از گروک، هنک، گورک، حرجند، جرک، گورکانی، گرک، ساروج، هفتادمیش و تیکورپای کنک است.

هنری گفت: جمعیت روستاهای این منطقه ۲هزار و ۶۰۰ نفر و ۶۸۰ خانوار بوده که حدود نیمی از این جمعیت بصورت ثابت در روستاها مستقر بوده و مابقی فصلی هستند.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان از نصب حدود ۳۸ کانکس جهت اسکان موقت خبر داد و گفت: برای تکمیل این مرحله حدود ۳۰ کانکس و ۱۸ سرویس بهداشتی دیگر مورد نیاز است.

وی ادامه داد: در این منطقه با توجه به اینکه به لحاظ تلفات و مصدومین الحمدلله مشکل خاصی نبود عملیات اسکان دائم بلافاصله آغاز شده است و هم اکنون درحال اجرا می باشد.

هنری گفت: حدود ۳۰۰ واحد مسکونی نیاز به آوار برداری داشته که تاکنون نزدیک به ۲۵۰ واحد آوار برداری شده و بخشی در مرحله فونداسیون و بخشی اسکلت و دیوار چینی می باشد.

وی از اعزام گروه های جهادی به این منطقه خبر داد و گفت: با برنامه ریزی صورت گرفته جهت کمک به خانواده های مستمند و ناتوان در بحث احداث مسکن از روز دوشنبه ۱۴ اسفند ماه ۹۶ اعزام گروه های جهادی به منطقه آغاز شده که با رویکرد عمرانی به یاری مردم زلزله زده ای روستاها اعزام شدند.

سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان از جمله نیازمندی های منطقه را مصالح و کامیون جهت حمل آن بر شمرد و گفت: مردم نوع دوست استان، بخش های خصوصی، کارخانجات و نهادها می توانند جهت کمک به تکمیل واحد مسکونی مردم کمک های خود را به سپاه و نواحی مقاومت بسیج شهرستان ها تحویل نمایند.

 

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.