این مطلب ۴۲۸ بار خوانده شده
سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

اعزام ۷۲ گروه جهادی به مناطق محروم استان در عید نوروز ۹۷

سرپرست سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در طی نوروز ۹۷ تعداد ۷۲گروه جهادی در مناطق محروم در عرصه های عمرانی، آموزشی، فرهنگی فعالیت خواهند داشت.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی سپاه انصارالرضا(علیه السلام)خراسان جنوبی، هنری  در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه  اظهارداشت: قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در طول سال اقدامات گسترده ای انجام می دهد و مدل مشارکت برای اجرای پروژه ها به شکل ۵۰درصد اعتبارات با قرارگاه و ۵۰درصد از دستگاه های مربوطه یا خودیاری است.

وی عنوان داشت: سال ۹۶ در سطح استان ۵۰پروژه محرومیت زدایی با اعتبار ۲میلیارد تومان تعریف کردیم که بخش اعظم آنها با پیشرفت بالای ۹۰درصد به اتمام رسیده است و ۱۷اردیبهشت روز بسیج سازندگی افتتاح پروژه ها انجام می شود.

هنری اضافه کرد: علاوه بر برنامه های عمرانی در زمینه فرهنگی و ورزشی برای اقدامات محرومیت زدایی تفاهم نامه ای با قرارگاه مرکزی با اختصاص اعتبار یک میلیارد تومان در سال ۹۷ بسته شده است.

تکمیل فاز اول پروژه های قرارگاه پیشرفت و آبادانی در اول اردیبهشت ۹۷

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه پیشرفت و آبادانی با انجام کار تخصصی در حوزه توسعه همه جانبه روستاها در سال جاری گام برداشته است که مجری پروژه ها بسیج سازندگی است و سال۹۶ در فاز اول پروژه های پیشرفت و آبادانی ۸۱پروژه با اعتبار ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان آغاز شده است.

سرپرست بسیج سازندگی استان با بیان اینکه ۵۰درصد اعتبار پروژه ها از دستگاه های مربوط و خیرین تامین می شود یادآور شد: تاکنون ۲میلیارد تومان از سهم قرارگاه محقق شده است و با ۷۵درصد پیشرفت پروژه ها کار در حال انجام است و تا اول اردیبهشت ماه سال آینده فاز اول طرح تکمیل می شود.

انعقاد تفاهم نامه با آستان قدس رضوی برای اجرای ۴۰ پروژه منابع آبی در استان

وی با اشاره به اینکه تفاهم نامه ای در سال جاری با آستان قدس رضوی منعقد شده است گفت: این تفاهم نامه برای ۴۰ پروژه منابع آبی با اعتبار یک میلیار و ۵۰۰میلیون تومان منعقد شده است و تاکنون ۵۰درصد آن که سهم آستان قدس رضوی است محقق و از هفته گذشته کار شروع شده است.

هنری با بیان اینکه آستان قدس رضوی همچنین در دهستانها ورود پیدا کرده است افزود: آستان قدس لانوی سربیشه، بندان نهبندان و گزیک درمیان را برعهده گرفته اکنون دهستان زیرکوه نیز به برنامه آستان قدس رضوی اضافه شده است و مجری برخی پروژه ها مانند قنوات و استخر ذخیره آب با اختصاص اعتبار ۲میلیارد و ۷۰۰میلیون تومان بسیج سازندگی استان است.

راه اندازی ۳۴۶کارگاه اقتصادمقاومتی و صنایع تبدیلی در خراسان جنوبی

وی اظهارکرد: در حوزه اشتغال برنامه هایی در سرفصل و اولویت کاری برای ترویج کارگاه های کوچک و زودبازده و مشاغل خرد و خانگی در نظر گرفته شده است که در این حوزه در بخش آموزش حرفه ها ۴هزار و ۸۰۰نفر آموزش دیده اند.

سرپرست بسیج سازندگی استان با بیان اینکه تسهیلات اشتغالزایی شامل ۴میلیارد تومان با سود۱۰درصد نزد بانک مهراقتصاد بوده است گفت: برای ایجاد کارگاه های کوچک و کمک اشتغال روستایی در قالب اقتصادمقاومتی و صنایع تبدیلی ۳۴۶کارگاه راه اندازی کردیم.

وی خاطرنشان کرد: مشکل اساسی که در اشتغال روستایی مواجه هستیم انحراف تسهیلاتی و ادامه پیدا نکردن حمایت ها از واحدهای تولیدی است و  نیز برای تامین بازار فکری نمی شود در نتیجه واحدهای تولیدی تعطیل می شوند.

هنری با تاکید بر اینکه ما باید در جایگاه تسهیل گر نه تصدی گر باشیم ادامه داد: برای رفع مشکلات موجود اشتغال روستاییان بنا داریم با همکاری بنیاد تعاون سپاه از ظرفیت نهادهای واسط استفاده و زنجیره توزیع، تولید و مصرف تعریف شود و با شناسایی نهادهای واسط به صورت مردمی کار را انجام دهیم.

اختصاص ۲میلیارد تومان برای اجرای پروژه ها در حاشیه شهرها

وی اظهارداشت: قرارگاه جوادالائمه با موضوع محلات آسیب پذیر و حاشیه شهرها از سال گذشته برای رفع آسیب های اجتماعی از جمله اعتیاد کار خود را شروع کرده است که بسیج سازندگی ماموریت دارد بعد از ترک معتادین برای اشتغال آنان اقدام کند.

سرپرست  بسیج سازندگی استان افزود: تاکنون برای ۱۹۱نفر از بهبودیافتگان آموزش مهارتی در نظر گرفتیم و عده ای برای تسهیلات به بانک ها معرفی شدند و ۱۰نفر مشغول به کار شدند.

 وی ادامه داد:  در سال آینده برای اجرای پروژه های عمرانی و فرهنگی ـ ورزشی در نقاط حاشیه شهر ۴میلیارد تومان پیش بینی شده است که ۲میلیارد تومان برعهده قرارگاه و بسیج و مابقی برعهده دستگاه های متولی است. محله موسی ابن جعفر و حاجی آباد بیرجند جزو این طرح هستند.

اعزام ۶۸گروه جهادی بومی و ۴گروه جهادی مهمان در ایام نوروز ۹۷

هنری عنوان کرد: در موضوع اردوهای جهادی سال ۹۶، ۱۴هزار نفر در قالب ۹۲۰ گروه جهادی بومی و ۲۲ گروه جهادی غیربومی به مناطق محروم استان اعزام شده اند.

وی بیان داشت: با توجه به اینکه در نوروز ۹۷ گروه های جهادی برنامه ریزی کردند برای ساخت مسکن زلزله زدگان راهی کرمانشاه شوند تعداد گروه های مهمان کاهش یافته است.

سرپرست  بسیج سازندگی استان گفت: در نوروز  ۴گروه برجسته کشوری به استان ما اعزام می شوند که در مجموع ۳۰۰ نفر هستند.

وی اضافه کرد: گروه جهادی رضوان با ۱۲۰نفر بزرگترین گروهی است که از اوایل هفته آینده به استان خراسان جنوبی اعزام و در نهبندان مستقر می شوند و گروه جهادی پزشکی و دندان پزشکی از دانشگاه آزاد تهران به  درح می روند.

۲۰۹ گروه جهادی استان سطح بندی و شناسنامه دار شده اند

هنری با بیان اینکه در ایام نوروز ۹۷، ۶۸ گروه جهادی بومی استان برنامه ریزی شده است افزود: طرح اعتلای بسیج سازندگی در بخش سطح بندی اردوهای جهادی انجام شده است که ۲۰۹ گروه جهادی استان سطح بندی و شناسنامه دار شده اند.

سرپرست بسیج سازندگی استان با بیان اینکه برای اسکان اضطراری و موقت زلزله زدگان در روستای مرزی شیخ صله حضور پیدا کردیم گفت: در کمتر از یک ماه بیش از ۲۰۰ کانکس ثابت با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء انجام شد و با حضور گروه جهادی  علاوه بر کارهای عمرانی ، بهداشتی، درمانی و فرهنگی برنامه هایی اجرا شد.

 

دسته بندی اقشار: 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.